Jogerősen pert vesztett a BKV ellen az a buszsofőr, aki a dolgozók közül először emelte fel szavát nyilvánosan az önkormányzati vállalatnál tapasztalható állapotok miatt. A kirúgott Molnár Ferenc mellett annak idején szakszervezete sem állt ki.
Nem adott igazat a Legfelsőbb Bíróság Molnár Ferencnek. Az évekkel ezelőtt még a BKV-nál buszsofőrként dolgozó, majd onnan rendkívüli felmondással elbocsátott férfi azért indított munkaügyi pert, mert meggyőződése, hogy azért rúgták ki, mivel 2008-ban a nyilvánosság előtt beszélt a cégnél tapasztaltakról, egyebek mellett a buszok borzalmas műszaki állapotáról.
A BKV hivatalos indoklása szerint azért bocsátották el Molnárt, mert öt fegyelmit gyűjtött össze abban az évben. Igaz, ebből hármat azért kapott, mert a belső szabályzatot megszegve nyilatkozott a sajtónak, egyet pedig azért, mert egyszer tíz perccel előbb tért vissza a buszgarázsba. A végső lökést az adta, hogy egy belső traffipax gyorshajtást állapított meg nála. A traffipax akkor „kapta le”, amikor újból megjelent egy sajtónyilatkozata. (Molnár ellen a kirúgásához vezető jogi eljárást Sziebert György koordinálta, őt nem sokkal később letartóztatta a rendőrség, mert a gyanú szerint kenőpénzt vett át egy mélygarázsban.)
„Amikor az ügyfelem különböző médiumoknak nyilatkozott, írásbeli figyelmeztetést kapott. Aztán ráálltak sebességmérővel. Egyszer hibázott, mert 40 kilométer/óra helyett 48-cal ment. Erre hivatkozva kirúgták” – mondta a hvg.hu-nak Solt Péter, Molnár Ferenc védője. „Szerettük volna bíróságon bizonyítani, hogy rendeltetésellenes joggyakorlásról van szó, magyarán, 'utaztak rá', mert a felmondási ok álláspontunk szerint nem az, ami a rendkívüli felmondásban szerepelt, hanem az, hogy ő kellemetlenné vált a BKV számára. Egyetlen tárgyalással lesöpörték az egészet, az általunk kért tanúkat vagy nem hallgatták meg, vagy meghallgatták, de nem a bizonyítás kapcsán. Érdemben egy órát tárgyalták az ügyet, aztán váratlanul lezárták az elsőfokú tárgyalást és elutasították a keresetet” – magyarázta ügyvéd. A mostani tárgyaláson már tanúmeghallgatás sem volt. Solt szerint méltánytalan a bíróság döntése, mert „a bizonyításra nem volt esélyük”.
Molnár Ferenc a szerdai ítélethirdetés után lapunkkal közölte: nem bánta meg, hogy nyilatkozott a sajtónak. „Ha nem szóltam volna, nem indult volna el a BKV-s lavina” – tette hozzá. A ma is buszsofőrként dolgozó férfi továbbra is azt állítja, becsülettel dolgozott, „csak az nem tetszett a BKV-nak, hogy szóltam, amikor szétlopták a munkahelyem”.