Tüntetők és ellentüntetők gyűltek össze az Új Színház előtt; a rohamrendőrök komolyabb dulakodás után egy 20-30 fős szélsőjobboldali csoportot a kordonokon kívülre tereltek, több embert megbilincseltek és elvittek. A résztvevők hat óra előtt átmentek a Kossuth térre, ahol már békésebb mederben folytak az események.
Február elsejével Dörner György vette át az Új Színház vezetését Márta Istvántól. A teátrum elé szerda estére a Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetsége szervezett tüntetést, de az előzetes híreknek megfelelően a szélsőjobb képviselői is megjelentek a Paulay Ede utcában és környékén.
Helyszínen tartózkodó tudósítónk szerint a rendezvényen a rendőröknek többször intézkedniük kellett. Néhány méterre a színpadtól egy 20-30 fős szélsőjobboldali csoport dulakodni kezdett, közülük 3-4 embert a rendőrök letepertek a földre, és néhány pofon is elcsattant. Két embert előállítottak, mindkettejüket rendzavarás vétsége miatt állították elő, este kilenc órakor még a VI. kerületi kapitányságon voltak, elszámoltatásuk folyamatban volt. Más komolyabb rendbontás nem történt, és csoportos előállításra sem került sor.
A MEASZ demonstrációján a legnagyobb zászló egy régi SZDSZ-es lobogó volt, de uniós, nemzetiszínű és Che Guevarát ábrázoló zászlókat is lengettek. A pódium előtt "Együtt a szélsőjobboldal ellen, együtt a köztársaságért" feliratú molinót feszítettek ki.
A rendbontókat az Andrássy út irányába, a kordonon kívülre szorították. A hatóság így szétválasztotta a tüntetőket és az ellentüntetőket, folyamatos volt az igazoltatás. Gyakoriak voltak az olyan bekiabálások is, mint "Fegyverbe!", "Itthon vagyunk", "Mocskos zsidók".
Korábban a Hatvannégy Vármegye Mozgalom, az Új Magyar Gárda, a Magyar Nemzeti Gárda és a Tyirityán Zsolt vezette Betyársereg jelezte több internetes fórumon, hogy csatlakozna a megmozduláshoz, de hivatalosan nem jelentették be, hogy tüntetnének. A helyszínen ugyanakkor megjelentek a Szebb Jövőért Polgárőr Egyesület tagjai is.
A területen délután öt óra körül nagyjából félezer ember gyűlt össze a színpad előtt, de a kordonokon kívül is 100-150 ellentüntető gyülekezett. A környező utcákat lezárták. A demonstrálók táblákat is készítettek „Félelem, te szülj nekem rendet”, „Orbán, takarodj!”, „Orbánnak gyorsan mennie kell”, illetve „Gyurcsánynak gyorsan jönnie kell” feliratokkal.
A tüntetés főszervezője, Hanti Vilmos, a MEASZ elnöke a Paulay Ede és a Dalszínház utca kereszteződésében felállított pódiumról azt mondta: "nem szabad hagyni, hogy a szélsőjobboldal ellepje az országot, ezért minden demokratának és antifasisztának össze kell fognia".
A szervezet elnöke Dörner Györgynek az Új Színház élére történő kinevezésével kapcsolatban azt mondta: elfogadhatatlan, hogy Tarlós István főpolgármester "strómanságával" újra közintézményeket foglaljanak el "a nyilasok unokái".
Az ellentüntetők a demonstráció végére az Andrássy út forgalmát is akadályozták, ezért a rendőrség lezárta az utat és az Operánál a földalatti bejáratát is. Az Új Színház elől a Kossuth téri Károlyi Mihály szobor elé mentek a tüntetők, hogy csatlakozzanak a Bibó István Társaság 18 órakor kezdődött tüntetéséhez, amely arra emlékezett, hogy 1946. február elsején iktatták törvénybe a második magyar köztársaságot. A szónokok között volt Kuncze Gábor, Ungváry Rudolf és Vitányi Iván is. A tüntetőket a szélsőjobboldali ellentüntetők is követték az Andrássy úton, de a szobornál már csak néhány ellentüntető bukkant fel - helyszíni tudósítónk szerint őket a rendőrök sikeresen leválasztották - de ott is hallani lehetett az "Orbán, takarodj!" és "Gyurcsány, takarodj!" rigmusokat is. A Kossuth téren is nagy volt a rendőri készültség, a környező utcákat lezárták.
Fél hét után a tüntetők nagyrésze hazament, csak 80-100 szélsőjobboldali szimpatizáns maradt a helyszínen, hogy hecceljék a rendőröket. Este hét órakor újraindult a forgalom a Kossuth téren. Hét óra után már csak néhány tucat gárdista maradt a helyszínen, akkorra azonban a rendőrök már elhagyták a területet.