A tilalom ellenére egy erősen gyúlékony anyagot tartalmazó tartály mellett dohányoztak a MÁV dolgozói a Keleti pályaudvaron – írja a Blikk egy fotóra hivatkozva, amelyet a lap olvasója készített a helyszínen, szerdán kora délután. A vasúttársaság fegyelmi eljárást indít az ügyben.
![](https://img.hvg.hu/Img/b2dea50fcee14f6eb810034566fbfb2e/c3662f3b-7409-4108-90bf-d23ac553a7b8.jpg)
A tilalmat egy raktárban szegték meg, amelyben a piros, tüzelőolajat szállító tartálykocsi állt, rajta a felirat: „Tűzveszélyes anyag, dohányzás és nyílt láng használata tilos 5 méteren belül!".
A MÁV Zrt. Kommunikációs Igazgatóságától közölték, hogy a laptól kapott kép alapján a vasúttársaság fegyelmi eljárás keretében megvizsgálja az esetet, és megteszi a szükséges munkajogi lépéseket. Hozzátették, hogy a fotón látható targoncás tartálykocsi üres volt, tehát közvetlen robbanásveszély nem állt fenn, ennek ellenére a dolgozók hibáztak – olvasható a cikkben.