Itthon MTI 2011. december. 09. 18:55

Fellegi szerint lemondása nem gyengíti az IMF-fel szembeni pozíciókat

Fellegi Tamás szerint az, hogy jelezte a miniszterelnöknek, hogy számos feladata közül az IMF-fel induló tárgyalásokra kíván koncentrálni, nincs összefüggésben azzal, hogy "milyen súllyal" tud részt venni ezeken a konzultációkon.

A nemzeti fejlesztési miniszter pénteken Szegeden ezt egy újságírói felvetésre válaszolva fejtette ki, amely szerint lemondása gyengíti a magyar IMF tárgyalódelegáció súlyát.

- Akik ezt mondják, arra hivatkoznak, hogy bizonyos pozíciókhoz kötött a delegáció vezetése – reagált a tárcavezető a Szegedi Tudományegyetemen tartott előadását követően. Tartalmi kérdésekről a tárgyalások kezdete előtt teljesen helytelen és értelmetlen lenne nyilatkozni – jegyezte meg a politikus.

Az egyeztetések menetével kapcsolatban a miniszter elmondta, az IMF vezetői pénteken tartanak egy informális ülést, amelyen megvitatják a magyar kérést és tárgyalási pozíciót. Ezt követően, a jövő héten lesz egy informális, de hivatalos kapcsolatfelvétel, amely keretében Magyarországra érkezik az IMF és az EU főtárgyalója. Ezen az együttes megbeszélésen kap majd jelzést a magyar delegáció arról, milyen előzetes elképzelései vannak az EU-nak és az IMF-nek. „Ez alapján állítható majd össze a menetrend, pontosan mikor, hogyan kezdődhetnek meg a tárgyalások, s talán arról is fogunk tudni majd beszélni, milyen keretek között” - mondta Fellegi Tamás.

Fellegi Tamás előadása Szegeden
MTI / Kelemen Zoltán Gergely

 

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.