2011. november. 22. 10:35 MTI Utolsó frissítés: 2011. november. 22. 11:20 Itthon

Horror a "túlélőtúrán": kényszergyógykezelésre viszik az apát

Elrendelte a Győri Ítélőtábla kedden jogerősen annak a férfinak a kényszergyógykezelését, aki egy "túlélőtúrán" 2009 nyarán egy üvegdarabbal megsebesítette a gyerekeit.

A tárgyalást az ügy szereplői, különösen a kiskorú gyermekek védelme érdekében zárt ajtók mögött tartották, annak végén - a rendelkező rész ismertetése után - Kovács Tamás bíró azt közölte: az indoklást is a nyilvánosság kizárásával ismerteti.

Így annyi tudható: az ítélőtábla tanácsa helybenhagyta az első fokú döntést, amely felmentette ugyan a férfit több emberen, 14. életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette kísérletének vádja alól, de elrendelte maximum 20 évig tartó kényszergyógykezelését.

Korábban az ügyben első fokon eljáró Veszprém Megyei Bíróság ítélete ellen a vádlott és védője fellebbezett, enyhébb minősítést kérve. Az akkor megállapított tényállás szerint a férfi 2009. július végén akkor öt- és nyolcéves fiaival Balatonalmádiban nyaralt, s ott azt közölte a gyerekekkel: "túlélőtúrára" mennek.

A kerítésen átmászva bevitte őket egy üresen álló nyaraló udvarára. Ott vésővel betörte a teraszajtó üvegét, egy üvegdarabbal mindkét gyermek jobb alkarját felvágta, majd a saját karját is megsebesítette. A gyermekeket ezután a fűbe lefektette anélkül, hogy a vérző sebeiket bekötözte volna.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.