2011. október. 14. 18:36 MTI Utolsó frissítés: 2011. október. 14. 18:33 Itthon

Pénzváltótól sikkasztottak, börtön vár rájuk

A Pécsi Ítélőtábla pénteken jogerősen egy vádlott büntetését súlyosította, háromét helybenhagyta azok közül, akik 2009-ben 84 millió forintot sikkasztottak Pécsen egy valutaváltó cég pénzéből, illetve részt vettek az elkövetők bujtatásában.

A táblabíróság Krémer László vezette tanácsa megalapozottnak találta az ügyben korábban eljáró Baranya Megyei Bíróság határozatát, a vádlottakat - szerepüktől függően - sikkasztás és orgazdaság miatt marasztalta el.

Az ügy elsőrendű vádlottja, Németh Roxána 2 év 10 hónap letöltendő, két társára kirótt 2 év 6 hónap letöltendő, illetve 1 év, 4 évre felfüggesztett börtönbüntetését helybenhagyta, a nő felbujtóként közreműködő barátjának börtönbüntetését viszont 5 évről 7 évre változtatta, mert az ítéletet túlzóan enyhének találta. A bíróság a vádlottakat egyúttal 84 millió forint kártérítés megfizetésére kötelezte.

Németh Roxána egy valutaváltó cég értéktárosaként dolgozott Pécsen. Feladatai közé tartozott a társaság üzleteinek ellátása készpénzzel, illetve az irodában lévő két páncélszekrény kezelése, amelyekben alkalmanként több tízmillió forintot őriztek.

A nő szerelmi kapcsolatba került a többszörösen büntetett előéletű, későbbi másodrendű vádlottal, aki rávette, vegye el a rábízott pénzt, s azzal ketten új életet kezdhetnek. Németh Roxána 2009. január 7-én összesen 84 millió forint értékű készpénzzel távozott a munkahelyéről, majd a barátjával Budapestre utazott, ahol bujkálni kezdtek. Ebben a férfi két ismerőse volt a segítségükre, akikkel a pénzen is osztoztak.

A nő és felbujtóként közreműködő barátja később különvált. A férfi feladta magát, a nőt és segítőiket a rendőrség fogta el, majd eljárást indított ellenük. Az elsikkasztott pénzből 1,1 millió forint került elő.

Hirdetés
hvg360 Csendes-Erdei Emese 2024. december. 01. 17:00

Törley Katalin: Amíg így becsmérlik a pedagógusokat, nem megyek vissza tanítani

Nem biztos, hogy még az ő életében olyan lesz az oktatási rendszer, ahova szívesen visszamenne dolgozni, de most ezért dolgozik – mondta a HVG-nek Törley Katalin, a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium polgári engedetlenség miatt elbocsátott pedagógusa. Kisstílű bosszúállásként értelmezi, hogy olyan igazgatók sem kaptak lehetőséget a folytatásra, akikkel a szülők és a diákok is elégedettek voltak.