2011. szeptember. 25. 21:40 MTI Utolsó frissítés: 2011. szeptember. 25. 22:00 Itthon

Érvénytelenül zárult a józsefvárosi népszavazás

Érvénytelen lett a hajléktalanellátással kapcsolatos kérdésekben kiírt helyi népszavazás Budapest VIII. kerületében, miután a választásra jogosultak 16 százaléka járult az urnákhoz a minimálisan szükséges 50 százalék helyett – tájékoztatta Mészár Erika, jegyzőt helyettesítő aljegyző vasárnap este az MTI-t. A helyi népszavazás eredményét sikernek tartja Kocsis Máté (Fidesz-KDNP), a VIII. kerület polgármestere.

A városrészben 57 835-en voltak jogosultak részt venni a helyi népszavazáson, ők 60 szavazókörben adhatták le szavazataikat reggel hat és este hét óra között. A Helyi Választási Bizottság adatai szerint 9 227-en jelentek meg az urnáknál.

A választási bizottság határozata alapján a 16 százalékos részvétel miatt a helyi népszavazás érvénytelen. A nem hivatalos végeredmény ellen 2 napig bárki jogorvoslattal élhet - mondta Mészár Erika. Hozzátette: a voksolás ideje alatt rendkívüli esemény nem történt.

A választási szelvények megszámlálása és értékelése után az is kiderült, mindhárom kérdésben az igenek kerültek többségbe: a megjelentek 85,9 százaléka támogatja, hogy hatályban maradjon a kukázást tiltó rendelet, 88 százalék igennel szavazott a közterületen történő életvitelszerű lakhatás megtiltására, illetve 94,5 százalék egyetért azzal, hogy Józsefváros polgármestere még az idén tárgyalásokat folytasson a fővárosi önkormányzat vezetésével a hajléktalanellátás színvonalának emelése és a kerület - hajléktalanokkal kapcsolatos - tehermentesítése érdekében

Kocsis Máté, a  kerület fideszes polgármestere vasárnap este azt mondta az MTI-nek: óriási sikernek tartja, hogy csaknem 10 ezer ember elment a kerületben szavazni. A polgármester köszöntet mondott a résztvevőknek, akik mint mondta, annak ellenére voksoltak, hogy "a legnagyobb ellenzéki párt végig bojkottálta a közvetlen demokrácia gyakorlását".

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.