Gyanús tízmilliók: Kecskemét polgármestere vizsgálódik
Zombor Gábor, Kecskemét polgármestere könyvvizsgálatot rendelt el a város tulajdonában lévő sportegyesületnél, amelyben három első osztályú szakosztály működik – közölte Szemereyné Pataki Klaudia, Kecskemét gazdasági ügyeiért is felelős alpolgármestere.
Az alpolgármestert annak kapcsán kérdezte az MTI, hogy a Népszava aznapi számában megjelentek szerint a Nemzeti Adó- és Vámhatóság vizsgálódik a fideszes vezetésű Kecskemét többségi tulajdonában lévő sportklubnál. A lapban az is olvasható, hogy Nagy Péter felügyelőbizottsági tag lemondott tisztségéről. "... lemondása nyomán kiderült: ebben az évben felettébb gyanús kifizetések történtek több tízmilliós nagyságrendben. A számlák egyikén sincs teljesítésigazolás" – írta a lap a birtokába jutott iratokra hivatkozva.
Szemereyné Pataki Klaudia az MTI-nek elmondta, hogy a tulajdonosi jogosítványokat a kecskeméti önkormányzat részéről a közgyűlés költségvetési és vagyongazdálkodási bizottsága gyakorolja, amely rendszeresen foglalkozik a cégek beszámoltatásával, üzleti terveivel. Mint hangsúlyozta: alapesetben ez évente két alkalommal történik, de a Kecskeméti KSE Kft. tevékenységére a bizottság hatványozottan odafigyel, idén április 11-én például úgy döntött, hogy időszaki beszámolót kér május 31-i fordulóponttal.
Idén tehát a cég a mai napig már kétszer számolt be a bizottságnak, amely a beszámolókat elfogadta – közölte Szemereyné Pataki Klaudia. "Túl ezen Nagy Péter úr bejelentését követően Zombor Gábor polgármester úr a vitatott kérdések tisztázására független könyvvizsgálói vizsgálatot rendelt el, amely még folyamatban van, a befejezési határidő szeptember 23." – tájékoztatott a polgármester intézkedéséről az alpolgármester.
"A Nemzeti Adó- és Vámhivatal tudomásunk szerint nem vizsgálja az adott időszakot, ez tehát nem felel meg a valóságnak" – mondta a lapban megjelent információra utalva Szemereyné Pataki Klaudia. A szponzori támogatások beérkezésének időpontja általában bizonytalan, ezért a társaság gyakran küzd likviditási problémákkal, de ez szinte minden hazai sportegyesületre jellemző probléma – mondta az alpolgármester, hozzátéve, hogy a cég gazdálkodásánál azt mindenképpen figyelembe kell venni, hogy ez nem egy költségvetési szerv, ezért a gazdálkodása is másként zajlik.
Kecskemét önkormányzata egyébként azért állt a sportklub mögé többségi tulajdonosként, mert a válságos gazdasági helyzetben a jelentős szponzorok kivonultak, a városvezetés pedig úgy gondolta, nem hagyja veszni sikeres kosárlabda-, kézilabda- és röplabdacsapatait – indokolta az önkormányzat sportegyesülettel kapcsolatos döntését az alpolgármester.