A Menhely Alapítvány vezetője szerint lehetetlen kezelni a hajléktalanság problémáit rendészeti módszerekkel. Győri Péter a hajléktalanok elzárásáról és őriztetéséről szóló tervezetről a mindennapi.hu-nak adott interjúban beszélt.
Már háromnegyed éve azt tervezgeti a Pintér Sándor vezette belügyminisztérium, hogy egykori laktanyákba zárnák el a hajléktalanokat, sőt, az is felmerült, hogy rendőrökkel őriztetnék őket - mondta Győri Péter, a Menhely Alapítvány vezetője a mindennapi.hu internetes oldalnak adott interjújában. Elmondása szerint az általuk "csukda" projektnek nevezett ügyben már rengeteg megbeszélés zajlott, a belügyminisztérium pedig folyamatosan keresi a hajléktalanok helyet adható üres ingatlanokat mind a főváosi önkormányzatnál, mint más állami szervezeteknél, például a MÁV-nál. "A projekt lényege az lenne, hogy a már meghozott szabálysértési jogszabályokra támaszkodva oda elzárnának hajléktalanokat" - mondta Győri.
Elmondása szerint "napirenden van a kérdés, és van egy erős politikai szándék, ami idén év elején még kormányzati szinten is megfogalmazódott, hogy Budapesten 800 férőhelyet létre kell hozni „csukda” funkcióba, ahova adott esetben 800 embert bevisznek, és őrzött körülmények között bent tartanak." Győri Péter szerint az elképzelés mind jogilag, mind a megvalósíthatóság szempontjából megkérdőjelezhető.
A Menhely Alapítvány vezetője kijelentette, egyáltalán nem értenek egyet az ötlettel, a szervezet pedig előre leszögezte, hogy "amennyiben ilyen büntető rendeletet hoznak, az alapítvány egy jogsegély szolgálatot fog üzembe állítani hajléktalanok védelmére". "Pontosan tudom előre, hogy ha ilyen eljárásokat indítanának, az esetek nagy részében az alapítvány nyerné meg ezeket" - jelentette ki Győri, aki hajléktalanokat sújtó pénzbüntetések esetén is ehhez a megoldáshoz fordulna.
Győri a csepeli gyilkosságok kapcsán szólt a hajléktalanok megbélyegzéséről is. Mint mondta, "ez a belügyminiszter személyes módszere. A csoportmegjelöléssel együtt nyilvánosságra hozott kriminális bűncselekmények. Ez a csoportmegjelölés lehet roma, most éppen hajléktalan, lehet bármi más. Az nem világos, miért nem érti ez a magyar vezetés, hogy ezek sérülékeny emberek. A hajléktalanok nem bűnözők. Ezek az emberek nagyon meg vannak rettenve, viszont nincs hova hátrálniuk."