Itthon MTI 2011. augusztus. 26. 12:01

Csepel: előzetesben a diósdi férfi megölésével gyanúsított Cs. János

Előzetesbe került Cs. János, az a három napja őrizetbe vett férfi, aki a rendőrség gyanúja szerint a csepeli erdőben meggyilkolt egy diósdi férfit, majd holttestét eltüntette. Ez a gyilkosság csak az egyik szál a csepeli erdőben már megtalált négy holttest ügyében zajló nyomozásban.

Elrendelte a Budai Központi Kerületi Bíróság annak a férfinak az előzetes letartóztatását, akit a Csepelen kihantolt holttestek ügyéhez kapcsolódó másik gyilkossági ügyben különös kegyetlenséggel elkövetett emberöléssel gyanúsítanak - közölte a Fővárosi Bíróság pénteken. Cs. János a gyanú szerint meggyilkolt és elásott egy diósdi férfit.

A bíróság jogerős végzésében megállapította: "megalapozottan feltehető, hogy a gyanúsított szabadlábra kerülése esetén a hatóság elől megszökne, elrejtőzne, jelenléte az eljárási cselekményeknél csak fogva tartása mellett biztosítható, illetve okkal lehet tartani attól, hogy a gyanúsított a nyomozó hatóság előtt még ismeretlen tárgyi bizonyítási eszközöket megsemmisítené, elrejtené, esetlegesen az ügyben érintett személyeket, tanúkat befolyásolná, ezáltal a bizonyítási eljárás lefolytatását megnehezítené".

A Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) csütörtökön sajtótájékoztatón közölte, hogy kezdeményezte a Csepelen kihantolt holttestek ügyéhez kapcsolódó emberölési ügyben meggyanúsított férfi előzetes letartóztatását. Az NNI életvédelmi osztályának vezetője, Deme Tamás elmondta, három eljárásban vizsgálódnak, valamennyi a Csepel-sziget egy bizonyos területéhez kapcsolódik. "Személy elleni erőszakos bűncselekményekről van szó, és személyi összefüggés is van köztük, ugyanakkor egyelőre külön ügyként kezelik azokat" - tette hozzá az őrnagy.

Az első eljárás egy rablás, amelynek három gyanúsítottja van, a második az augusztus 11-én kihantolt négy holttest ügye, a harmadik pedig egy diósdi férfi meggyilkolása, akinek a holttestét még nem találták meg. Az utóbbi emberöléssel meggyanúsított Cs. János előzetes letartóztatását kezdeményezte a nyomozó iroda.

Túry Gergely

Deme Tamás a rablással összefüggésben elmondta: a három gyanúsított – N. Alexander, B. József és a fiatalkorú B. Amanda – augusztus 3-án csalta el a sértettet csepeli lakásáról, majd egy erdős területen bántalmazni kezdték és kötelet dobtak a nyakára. A sértett többször elvesztette eszméletét, majd amikor magához tért, kezét és lábát megkötözték. A bántalmazás közben a tettesek ellopták értékeit és bankkártyája kódját követelték tőle. Azzal  fenyegették, ha nem tudnak pénzt levenni a számlájáról, visszamennek és megölik. A gyanúsítottak távozása után a gödörbe vetett férfinek sikerült kimásznia, megszabadult a kötelektől és  kimenekült az erdőből. A segítséget kérő sértett később a csepeli rendőröknek megpróbálta megmutatni a helyszínt, útközben összetalálkoztak B. Józseffel, akit a férfi felismert és a rendőrök elfogták.

A nyomozók azonosították a másik két gyanúsítottat is, akiket egy nappal később, ugyancsak Csepelen fogtak el. A három, azóta előzetes letartóztatásban levő gyanúsított vallomást tett, volt aki részben, más bővebben, de valamennyien elismerték a bűncselekményt.

Deme Tamás szerint az ügy vizsgálata során – tanúk, gyanúsítottak meghallgatása és adatgyűjtés révén – derült fény a két sokkal súlyosabb bűncselekményre. Erről bővebben nem beszélt, ahogy a nyomozás érdekeire hivatkozva a bűnügyek pontos részleteiről sem. A második ügyről annyit mondott: arról sikerült információt szerezniük, hogy valamikor több hónappal ezelőtt a Csepel-szigeti eperföldek mögötti erdős területen holttesteket rejtettek el.

Az Index pénteken elérte Cs. János kirendelt védőjét, dr. Pintért Andrást, aki elmondta: védence is hajléktalanként élt a csepeli erdős területen. A vallomása szerint ismerte ugyan a diósdi férfit, de azt állította: a meggyilkolásához semmi köze nincs. A gyilkosság az ügyvéd szerint egyébként tavaly szeptemberben történt.

"Egyelőre teljesen homályos, hogyan keveredett oda ez az ember" – fogalmazott a kirendelt védő. Az ügyvéddel sem közölték a nyomozók, milyen bizonyítékokra alapozták Cs. János meggyanúsítását. Feltételezi, hogy a csepeli ügy valamelyik másik gyanúsítottja tett terhelő vallomást védencére. A többi gyanúsított ügyvédeivel nem vette fel a kapcsolatot, mivel az övék "egy teljesen külön ügy".

Augusztus 11-én négy holttestet hantolták ki, azonosításuk, illetve haláluk okának vizsgálata még tart. Az NNI őrnagya azt mondta: az ügyben "határos időn belül" várható a szakértői vizsgálat eredménye.

MTI

A harmadik eljárás egy diósdi férfi egy évvel ezelőtti meggyilkolásával függ össze. A különös kegyetlenséggel elkövetett bűncselekménnyel Cs. János budapesti férfit gyanúsítják. Az áldozat holtteste még nem került elő. A Blikk értesülései szerint a diósdi férfit brutális módon agyonverték, holttestét pedig részben szétvágva tüntették el. A nyomozók ennek megfelelően a holttest darabjait keresik. A Blikk szerint Cs. János csak részben ismeri el, hogy köze van a diósdi férfi eltüntetéséhez.

A csütörtöki sajtótájékoztatón arra az újságírói kérdésre, hogy a rendőrségi tájékoztatás korábban hét gyanúsítottról szólt, Deme Tamás azt mondta: további három gyanúsított esetében más hatóság jár el más eljárásban, amelyek feltehetően összefüggnek ezekkel az ügyekkel. Azokra a kérdésekre, amelyek az elkövetők hajléktalan voltát firtatták, Deme Tamás azt mondta: ez nem tárgya a nyomozásnak, ők ezt nem vizsgálják.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.