2011. augusztus. 18. 21:45 MTI Utolsó frissítés: 2011. augusztus. 18. 20:08 Itthon

Hetesnek és Nyúlnak is van már bölcsődéje

Átadták a Győr-Moson-Sopron megyei Nyúl község első bölcsődéjét csütörtökön. Több mint százmillió forintba került a felépítése, ebből 75 millió forintot uniós pályázaton nyert az önkormányzat. A Somogy megyei Hetesen sószobás bölcsődét adtak át csütörtökön.

A csaknem 4200 lakosú Nyúl községben a kedvező demográfiai mutatókkal indokolták a bölcsőde építését. Schmiedt Henrik független polgármester elmondta: évente 40-50 gyermek születik a faluban. A községfejlesztési stratégiát nagyban meghatározza, hogy sok fiatal teremti meg otthonát a Győr közeli faluban. A település gyermekjóléti hálózata az új bölcsödével vált teljessé – tette hozzá.

Az uniós előírásoknak megfelelő intézmény létrehozásához 75 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert az önkormányzat az Új Magyarország Fejlesztési Terv regionális operatív programjában. Ezt az összeget 40 millió forint önrésszel egészítette ki a község. A bölcsődében 24 gyermeknek van hely.

Hetesen az Európai Unió támogatásával és az önkormányzat 15 millió forintos önrészével, körülbelül 85 millió forintból épült meg a gyermekek egészséges fejlődését kiemelten kezelő bölcsőde.

Török Tiborné (Fidesz-KDNP polgármester az avatáson azt mondta: a szülőknek ezentúl nem kell kilométereket utazniuk Kaposvárig, hogy igénybe vehessék a bölcsődei ellátást.

A több mint 300 négyzetméter alapterületű, fedett teraszos, akadálymentesített bölcsődében két foglalkoztató helyiség és egy melegítőkonyha van. A húsz gyermek gondozására alkalmas Csillagszem bölcsőde egyik különlegessége a sószoba, amit nemcsak a kicsik, hanem a falu lakosai is igénybe vehetnek. A beruházással öt új munkahely jött létre Hetesen.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?