Itthon MTI 2011. augusztus. 13. 15:43

Becsületes megtalálók a Szigeten pénzzel teli bukszákat adtak le

Sok a becsületes megtaláló az idei Sziget fesztiválon; a talált tárgyak konténerénél az MTI-t arról tájékoztatták, hogy több, pénzzel teli pénztárcát, valamint sok nagy értékű telefont adtak le a fesztiválozók.

A konténer dolgozói szerint az idén a tavalyinál több lopás történt, sok külföldi náluk keresi eltűnt holmiját. "A leggyakoribb eset az, hogy éjjel felvágják a sátor oldalát, és mindent elvisznek" – fogalmazott a talált tárgyak visszaadását végző egyik munkatárs. Megjegyezte, legutóbb például kirabolt külföldi fiatalok arról érdeklődtek náluk, nem adták-e le legalább a cipőjüket.

Elmondása szerint az idén az elvesztett holmik között kevés "extrém" eset akadt, ezek közül az egyik egy kutya volt, de több teljesen megpakolt hátizsákot, sátoralkatrészt, valamint egy profi fotósra utaló, nagy méretű fényképezőgépet is leadtak a szigetlakók.

Legfrissebb Nagyítás-fotógalériánk a Szigetről - Kattintson a képre!
Stiller Ákos

Számos értékes mobiltelefon, fényképezőgép is érkezett hozzájuk, és valamiért a korábbiaknál több magyar, személyes irat. Több híresség – köztük egy ismert színész – mobilját is ők szolgáltatták vissza – tette hozzá.

A lopásokról megjegyezte, hogy míg a korábbi években a mobilvécéket takarító személyzet reggelente eltulajdonított és a vécékben hagyott tárgyakkal megtöltött zsákokkal érkezett hozzájuk, addig az idén ez nem jellemző.

 

Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2025. február. 27. 19:58

„Ma olyan csekélységek miatt lesznek öngyilkosok, hogy az már valósággal megdöbbentő”

Egy tatai molnár atomnagyhatalommá akarta tenni 1925-ben a Trianon miatt gyászba borult országot, feldühödött matyók pedig máglyára vetették a cseh és osztrák giccset, ha lehet hinni az akkori lapok tudósításainak. Észak-Magyarországot károkat okozó, súlyos földrengés rázta meg, Nagyváradon pedig elképesztő hanyagság miatt robbant fel egy vonat. Száz éve arra is kereste a választ a sajtó, hogy spiritiszta volt-e Kossuth Lajos, és hírt adtak arról a holdfogyatkozásról, amiről még a csillagászok is megfeledkeztek.