2011. augusztus. 09. 07:13 MTI/Népszava Utolsó frissítés: 2011. augusztus. 09. 10:59 Itthon

Majdnem 300 millióval tartozik Szekszárdnak a pécsi püspökség

Két éve 297 millió forinttal adósa a fideszes vezetésű Szekszárdnak a pécsi püspökség. A tartozás rendezését nehezíti, hogy az egyházmegyének jelentős hiánya és tetemes hitele van - írja a keddi Népszava.

A lap értesülése szerint a polgármester és a megyéspüspök szerdán egyeztet az ügyben. Az adásvételi szerződést még a korábbi megyéspüspök hagyta jóvá 2008-ban.

Az egyház azóta csak 15 milliót fizetett ki a vételárból. A Népszava szerint a város a be nem folyt kintlévőség miatt többször hitelfelvételre kényszerült.

Az önkormányzat a város frekventált területén, a Garay téren évek óta kihasználatlanul álló műemléki iskolaépületét adta el az egyházmegyének. Utóbbi az épületben újra iskolát hozott létre; ma ott működik a Szent József Iskolaközpont.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. február. 18. 18:03

Szűcs Krisztián: Azonnali világhírt reméltünk

Krézi 25 címmel (f)életmű turnéra indul Szűcs Krisztián, a Heaven Street Seven egykori frontembere, merthogy idén 25 éves a Hol van az a krézi srác című dal, ami a HS7 és egyben Szűcs legismertebb szerzeménye is. Ugyanakkor a turné nem a régi heveny-számok felmelegítéséről szól kizárólag, a szólóban írt daloktól kezdve a Budapest Báron át a Szálinger Balázzsal közös Szücsinger produkció is helyet kap a koncerteken.