2011. július. 26. 21:36 MTI Utolsó frissítés: 2011. július. 26. 21:36 Itthon

Biogázüzemben hasznosítják a miskolci szennyvíziszapot

Biogázüzemet építenek 2,2 milliárd forintból Miskolcon, a fejlesztés augusztusban indul. Az üzem szennyvíziszappal működik majd, Miskolc és agglomerációja szennyvíziszapját hasznosítják így.

Egymilliárd forinttal támogatja az Európai Unió és a kormány az üzem megvalósítását. A fejlesztést a Biogas-Miskolc Kft. valósítja meg – közölte kedden Méhn Imre ügyvezető.

A fejlesztés eredményeként a térségben keletkező körülbelül 50 ezer köbméternyi szennyvíziszapot megújuló energiaforrásként, környezetbarát módon hasznosíthatják. Az üzem megvalósításával a szennyvíztelep energiaellátása csaknem teljes egészében önellátó rendszerre alapozható - tette hozzá az ügyvezető.

Kitért arra, hogy a külső energia bevitelére a teljes mértékű biogáztermelés felfutása után csak üzemzavar, vagy kiemelkedően magas tartós kapacitáskihasználás mellett lesz szükség.

A beruházással a városi szennyvízkezelés az egyik jelenlegi legmodernebb eljárásnak számító szennyvíz-iszapkezelési technológiához jut.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.