Itthon MTI 2011. július. 01. 18:46

Uniós támogatából épült kalandpark Tiszafüreden

Robin KalandSziget néven pénteken megnyílt a nagyközönség előtt Magyarország első ártéri kalandparkja Tiszafüreden. A beruházás uniós támogatásból valósult meg.

A 18 hektáron épült kalandparkban az adrenalinnövelő kerékpáros triálpálya, a különböző nehézségi szintekből álló erdei kötélpályák, water walker, vízicsopper és vízikenguru mellett mászótorony, íjászpálya és tanösvény is várja a látogatókat. A bátrabbak zorbban, azaz egy hatalmas, átlátszó gumigömb belsejében száguldhatnak a dombon lefelé. A számháború- és a minigolfpálya, a húzódzkodó és a fekvenyomó pad további sportlehetőséget kínál a mozgás szerelmeseinek.

MTI / Mészáros János

A 140 élményelemes komplexum egyik fő attrakciója az a 15 méter magas kültéri mászófal, amely erőt, ügyességet és bátorságot egyaránt igényel. A kalandot keresők a fal tetején megépített kilátóból gyönyörködhetnek a Tisza-tó állat- és növényvilágában, illetve 300 és 400 méter hosszú drótkötél csúszdán ereszkedhetnek le onnan - közölte a Magyar Turizmus Zrt.

A Császlód-sziget kuriózuma az erdei kalandpálya, amely gyerekeknek és felnőtteknek különböző nehézségi szinteken, egyenként 10-12 méteres játékokat foglal magában körülbelül 1500 méter hosszúságban. A sziget belsejét védő töltés tetején erdei tornapálya húzódik, a fák lombkorona szintjére magaslati kötélpályás tanösvény épült. A sziget változatos növénytársulásai között 2 kilométer hosszú pallóút kanyarog.

A vendégek biztonságát ipari és egyéb alpintechnikai képesítéssel rendelkező animátor, valamint a legmodernebb és legújabb típusú biztosító felszerelések garantálják. A kalandsziget kompjárattal és motoros csónakokkal közelíthető meg.

A 250 millió forint összértékű beruházás 50 százalékos támogatással valósult meg az Európai Unió támogatásával és az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával és Varga Mihály, a Miniszterelnökséget vezető államtitkár adta át pénteken.

MTI / Mészáros János
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.