2011. június. 07. 11:17 MTI Utolsó frissítés: 2011. június. 07. 11:17 Itthon

Komoly vihar zavarhatja meg Mádl Ferenc temetését

Vihar és jégeső is előfordulhat Mádl Ferenc temetésének idején. A szervezők arra kérik a gyászolókat, figyeljék az időjárási előrejelzést - figyelmeztetett a kormányzati kommunikációért felelős államtitkárság kedden.

A közlemény szerint a várható intenzív záporok, zivatarok miatt az ország több régiójára narancssárga riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat. Több helyen jégeső is előfordulhat, és a zivatarok környezetében átmenetileg 60-90 kilométer/órás széllökések lehetnek.

A szervezők a rossz időjárási körülményekre felkészültek, de arra kérik a gyászolókat, hogy saját biztonságuk érdekében figyeljék mind a meteorológiai szolgálat, mind a szervezők jelzéseit. Kérik továbbá, hogy ha szélsőséges időjárás lesz, lehetőség szerint inkább az este 20 órakor a Szent István-bazilikában kezdődő engesztelő szentmisén vegyenek részt, vagy a parcellánál egy későbbi időpontban róják le kegyeletüket - áll a közleményben.

Mint írták: a család kérésének megfelelően a temetés és az engesztelő szentmise nem sajtónyilvános, de a szertartást a Magyar Televízió közvetíti és ingyenes jelátvételt biztosít. A gyászmisét a Duna Televízió közvetíti. Az MTI és a kormany.hu által készített fotókat díjmentesen használhatja minden sajtóorgánum.

Kedd délután helyezik örök nyugalomra a Fiumei úti Nemzeti Sírkertben Mádl Ferenc volt államfőt. A volt köztársasági elnököt katonai tiszteletadás mellett, a katolikus egyház szertartása szerint búcsúztatják. A temetésen beszédet mond Schmitt Pál államfő is. Este nyolc órakor a Szent István-bazilikában engesztelő szentmisét celebrál Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek. Mádl Ferenc akadémikus, aki 2000 és 2005 között volt Magyarország köztársasági elnöke, május 29-én, életének 81. évében hunyt el.

Hirdetés
Gazdaság Tiszai Balázs 2024. december. 04. 17:30

Dél-Korea elmúlt 24 órája: amikor annyira utál mindenki, hogy csak az önpuccs tűnik megoldásnak, de még az se sikerül

Jun Szuk Jeol elnök a hadiállapot kihirdetésével majd visszavonásával néhány óra leforgása alatt szilánkjaira zúzta szét azt a képet, ami a nyugati világ lakosainak többségében élt Dél-Koreáról, miközben saját népe elé véres és traumatikus képeket rángatott elő a kollektív emlékezetből. A villámgyorsan hamvába hullt önpuccsból akár halálos ítélet is születhet, a dél-koreai kormány bukása már csak formaságnak tűnik.