Itthon MTI 2011. június. 06. 15:28

Szerződést kötött Tarlós és az MTA

Együttműködési megállapodást írt alá Tarlós István főpolgármester és Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) elnöke hétfőn Budapesten.

A határozatlan időre szóló megállapodás kiterjed a szakpolitikai döntések szakmai-tudományos megalapozására, a tudománydiplomáciai együttműködés kiszélesítésére, hatékony országimázs-formálási együttműködésre, a Budapesti Tudományos Világfórumon (World Science Forum in Budapest – WSF) történő közös fellépésre, illetve minden olyan kérdésre, amely a felek számára kiemelkedően fontos.

Az ünnepélyes aláíráson Pálinkás József és Tarlós István is hangsúlyozta, hogy régi adósságot törlesztenek a megállapodással, mivel az elmúlt 20 évben gyakorlatilag semmiféle kapcsolat nem volt az MTA és a Városháza között.

MTI / Kovács Attila

Az Akadémia elnöke ígéretet tett arra, hogy a főváros támaszkodhat az MTA szaktudására, a közlekedésszervezéstől kezdve a szociális területig mindenben.

Pálinkás József elmondta: az Akadémia számos olyan tudományos-diplomáciai eseményt szervez, amely Budapesthez köthető, ezért az együttműködés a szakmai részen túl a főváros imázsát megjelenítő eseményeken is megmutatkozik majd. Hozzátette, hogy "a keretmegállapodást az MTA intézetei töltik meg tartalommal, amelyek készek véleményt formálni olyan kérdésekben, amelyekre a fővárosnak szüksége van".

Tarlós István arról számolt be: közös munkabizottságot hoznak létre, amely a tervek szerint szeptembertől dolgozik "a főváros nyomasztó problémáinak megoldásán".

A főpolgármester kitért arra is, hogy egyre erősebb a fővárosban a tudományos turizmus, a közös konferenciák szervezése pedig arra is alkalmas, hogy "pozitív propagandát folytassanak a saját csatornáikon a másik fél javára".

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.