Szekeres: amit a kormány a szegényektől elvett, azt a gazdagoknak odaadta
A kormány az elmúlt évben fordított Robin Hood-ot játszott – ezt mondta ma Szekeres Imre a Klubrádióban. Szerinte ez az egykulcsos adó bevezetéséből egyértelműen látszik.
A Fidesz arra játszik, hogy ellenszenvet keltsen a hivatásos állományúakkal szemben – jelentette ki az MSZP volt alelölne a Klubrádióban. Szekeres Imre azt állította a Szabad sáv című műsorunkban, hogy nem mond igazat a kormány a korkedvezményes nyugdíj ügyében, ugyanis három évvel ezelőtt a szocialisták hoztak egy törvényt, miszerint csak öt év a korkedvezmény a hivatásos állományúaknál. Vagyis a jelenlegi törvények szerint is csak 57 évesen mehetnek nyugdíjba a rendvédelmisek. (Ez a következő években 60 lesz, mivel a nyugdíjkorhatár fokozatosan 65 évre emelkedik.)
Szekeres Imre hozzátette: tavaly, amíg ő honvédelmi miniszter volt, összesen 100-120 katona ment nyugdíjba – tehát az a több ezres szám sem igaz, amivel a kormány borzolja a kedélyeket. Szekeres Imre a Mol-részvényvásárlással kapcsolatban azt mondta, hogy nem látja értelmét, egyben kockázatosnak nevezte azt.
Az MSZP-vel kapcsolatban azt mondta: nincs nyugvóponton a párton belüli vita, de a tavalyi választási eredmények után ezt normálisnak tartja. A június 18-ai kongresszust fontosnak nevezte. Arról, hogy miért ilyen sorrendben tartják a kongresszust és a pártszavazást. Mint fogalmazott: arról döntenek a kongresszuson, hogy egy párton belül összefognak a különböző nézetek, vagy van egy erős baloldal, amely tolerálni tudja, hogy egyesek másképp gondolkodnak. A másik fontos kérdés, hogy az MSZP vezérelvű legyen, mint a Fidesz, vagy ragaszkodjon az elmúlt 20 évben kialakított demokratikus elvekhez.
Szerinte ez nem személyi kérdés, a kongresszusnak döntenie kell arról, hogy hogyan folytassa a párt és azután meg kell tartani a Gyurcsány Ferenc által feltett kérdésekről a pártszavazást. Mint fogalmazott: a pártszavazással azért nem ért egyet, mert szerinte ennek nem most van itt az ideje, és nem ilyen formában. Ennek ellenére mindent megtett azért, hogy ez a pártszavazás létrejöjjön – mert mint mondta: demokrata.
Szekeres Imre szerint nincs szó Mesterházy-Gyurcsány ellentétről, elfogadja Gyurcsány Ferenc kijelentését, hogy nem akar pártelnök lenni. Mint fogalmazott: itt csak egy politikai vitáról van szó. A legfontosabb feladatnak azt nevezte, hogy vissza kell szerezni annak a másfél millió embernek a bizalmát, akik még 2006-ban az MSZP-re szavaztak, ám 2010-ben már nem. Hozzátette: akkor lenne elégedett, ha 2014-re sikerülne visszaszerezni az egykori MSZP-szavazók bizalmát.
* * * Hogyan egészíthető ki az állami nyugdíj?
A majdani állami nyugdíj szinte biztosan nem lesz elég az aktív korban megszokott életszínvonal fenntartására. Egy megtakarítás azonban megfelelő jövedelemkiegészítést biztosíthat. Ráadásul nyugdíj-előtakarékosság választásával 20% állami támogatás is elérhető. A Bankmonitor nyugdíjmegtakarítás-kalkulátora megmutatja, hogy egy adott összegű havi megtakarítás mekkora nyugdíjkiegészítést jelenthet majd.