Megállapodtak a ferihegyi taxisok ügyében
Szerdán alá is írja a Budapesti Közlekedési Központ, és a Fővárosi Taxiállomásokat Üzemeltető Kft. a Budapest Airporttal a taxidrosztok üzemeltetéséről szóló szerződést, miután a Fővárosi Közgyűlés szerdán 29 igen, 3 nem és 1 tartózkodás mellett elfogadta az erről szóló előterjesztést - tudatta a Budapest Airport.
György István főpolgármester-helyettes előterjesztése szerint a Budapest Airport (BA) Zrt., a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) és a Fővárosi Taxiállomásokat Üzemeltető Kft. öt évre köt szerződést a taxiállomások fenntartásával, működtetésével kapcsolatos kötelezettségek teljesítésére. (Ez a Liszt Ferenc repülőtér üzemeltetője által a Főtaxi Zrt.-vel korábban kötött megállapodást nem érinti.) A szerződés megkötése azért vált szükségessé, mert a 2006-ban öt évre kötött egyezmény május 24-én lejárt.
A megállapodás szerint a Budapest Airport a reptér térségében olyan közcélú fejlesztéseket hajt végre, amelyek segítik a légikikötő közlekedési kiszolgálását. Ennek értelmében utastájékoztatókat helyeznek el, amelyeken látható lesz a következő busz érkezéséig hátralévő idő, információs irodákat nyitnak, jegykiadó automatákat vásárolnak. Ezenkívül a BA vállalta, hogy a buszmegállókhoz ülőhelyeket biztosít, a taxik számára pedig 50 férőhelyes úgynevezett pufferparkolót (várakozó parkolót) bocsát rendelkezésre.
A BA hangsúlyozza: a szerződés hatálybalépésével a szolgáltatások színvonala és minősége is tovább javulhat, hiszen az érvényben lévő szerződések alapján továbbra is a Budapest Airport hivatalos partnerei, vagyis Főtaxi és az Airport Shuttle minibusz szolgálják ki az utazóközönséget. A BKV továbbra is a 93-as autóbusz, valamint a 200E gyorsjárat segítségével biztosítja az összeköttetést Kőbánya-Kispest végállomás és a terminálok között, azonban az utastájékoztató rendszer és a tömegközlekedési szolgáltatások színvonalának javításáért a Budapest Airport további fejlesztések mellett kötelezte el magát.
A közleményben idézik Vitézy Dávidot, a BKK vezérigazgatóját, aki azt emelte ki, hogy a fejlesztéseket a Budapest Airport hajtja végre és viseli a költségeit, továbbá arra mutatott rá: a főváros és a BKK ezen fejlesztésekkel a korábbiaknál lényegesen előnyösebb feltételeket ért el Budapest számára. Fontos körülménynek nevezi a BA, hogy a repülőtér előtti útszakaszok a Budapest Airport vagyonkezelésében állnak, tehát nincs szó arról, hogy a főváros átengedte volna saját területeit. A megállapodás lényege, hogy a repülőtér az általa kezelt területen a főváros által elfogadott és szabályozott módon üzemeltethesse a taxiállomásokat.