2011. május. 24. 08:24 MTI Utolsó frissítés: 2011. május. 24. 08:03 Itthon

Megmaradásáért küzd a győri egyetem

A győri Széchenyi István Egyetem (SZE) megmaradásának fontosságát és eddig elért eredményeit hangoztatja kedd reggel közzétett stratégiai nyilatkozatában az intézmény rektora, valamint stratégiai és fejlesztési igazgatója.

Minden olyan adminisztratív jellegű beavatkozás, amely Győr, illetve az észak-dunántúli régió szakember-utánpótlásának biztosítását veszélyezteti, azt a gazdasági lendületet törheti meg, amely a nemzet előtt álló kihívásokra adható egyik legbiztosabb válasz – áll a Szekeres Tamás és Szilasi Péter Tamás által jegyzett dokumentumban.

Az intézmény uniós, állami, városi és vállalkozói partnerek társfinanszírozásában 15 milliárd forint nagyságrendű átfogó fejlesztési programot hajt végre, "hallgatóink kiemelkedő munkaerő-piaci fogadtatása egyértelmű jele annak, hogy a régió gazdasága nagyra értékeli a SZE-Győr képzési tevékenységét". Fejlesztési pályázataik magas támogatottságát pedig annak bizonyítékaként értékelik, hogy a magyar kormányzat kiemelkedőnek tartja Győr fejlődési potenciálját és nagyra értékeli ebben a Széchenyi Egyetem szerepét, a gazdaság igényeit szolgáló fejlesztési törekvéseit.

A Széchenyi István Egyetem "töretlen fejlődése" szoros összhangban van a jelenlegi kormányzat törekvéseivel, az SZE fejlődésének kulcsa azonos a kormányzat által hangoztatott elvekkel - írják az intézmény vezetői. Magas tudományos minőség mellett, az állami forrásokkal tudatosan és takarékosan gazdálkodva olyan szakokon képez jól felkészült, gyakorlati ismeretekkel is rendelkező diplomásokat, akikre a társadalmi, gazdasági környezetnek szüksége van - fogalmaznak.

Az Origo által a hónap elején közzétett felsőoktatás-átszervezési tervezetben nem szerepel önálló állami egyetemként a SZE.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.