2011. május. 12. 15:59 hvg.hu Utolsó frissítés: 2011. május. 12. 15:59 Itthon

Két új főszerkesztő az MTVA-ban

Görög Athénát gyermek- és ifjúsági, Kányádi Z. Sándort pedig a határon túli főszerkesztőség vezetésével bízta meg Böröcz István, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap vezérigazgatója.

Az MTVA további főszerkesztői: Barlay Tamás vallási, Gazsó L. Ferenc közéleti, Papp Dániel hír- és hírháttér, Poich Lóránd szórakoztató, Riskó Géza sport, Rockenbauer Zoltán kulturális (2011. június 1-jétől), Stein Róbert kisebbségi és etnikai. A vezérigazgató az új területek vezetőitől nem csupán azt várja, hogy rövid időn belül ismerjék meg munkatársaikat, hanem azt is, hogy minél hamarabb tegyenek javaslatot arra, hogyan képzelik el a közszolgálati médiarendszeren belül tartalomgyártó és -megújító tevékenységüket.

Görög Athéna, gyermek és ifjúsági főszerkesztő. A televíziós szakember tanulmányait az ELTE bölcsészettudományi karán végezte. A közszolgálati televízióba az írott sajtóból vezetett az útja, ahol a több mint két évtized alatt számtalan műsort alapított, vezetett, gondozott. A legjelentősebbek: felelős szerkesztője a budapesti körzeti műsoroknak és híradónak, főszerkesztője a Körző című közép-európai kulturális magazinnak, a Publikum című heti kulturális magazinnak, az Ezredfordulónak, továbbá a Kultúrpercek és a Közeli című napi kulturális híradónak. A Záróra című napi háttérműsor felelős szerkesztője 1999-től 2006-ig, a Kultúrház című műsorfolyam egyik alapító felelős szerkesztője, majd később a Napi Kultúrház (kulturális híradó) felelős szerkesztője 2009-ig. Felelős szerkesztője a Feszti Körképnek, amely a Kamera Hungárián I. díjat nyert. A Nyugat 100. évfordulóján budapesti színházakkal koprodukcióban 6 színházi estét hozott tető alá. A 100 részes Mobilvers szerkesztője, a Körhinta című kulturális fesztivál- és gasztroműsor felelős szerkesztője. Az MTV kulturális vezető szerkesztőjeként 2010-ben az Európa Kulturális Fővárosa projekthez kapcsolódón elindította a Pécsi Keringő című műsort. A televíziós munkákon túl az InfoRádió kulturális rovatát 9 évig vezette, valamint a Kossuth Rádió reggeli műsorába készített 8 és fél címmel kulturális ajánlót. A Médiamix havi folyóirat egyik alapító főszerkesztője, amely két évig az interneten is megjelent. A Budapesti Kommunikációs Főiskolán öt évig kulturális újságírást tanított. Férjével 5 gyereket nevelnek.

Kányádi Z. Sándor (49), határon túli főszerkesztő. A Kolozsvárott született Kányádi Z. Sándor először geológus mérnöki diplomát szerzett, majd elvégezte az ELTE történelemtudományi karát is. Pályáját az Új Magyarország című napilap külpolitikai szerkesztőjeként kezdte. A Magyar Televízióban 1994-1996. között külsős szerkesztő-riporterként, majd 1997-től belsős munkatársként tevékenykedett. Először a Kisebbségi és Határon Túli Stúdió helyettes vezetője, ezt követően a Külpolitikai szerkesztőség vezetője lett. Ezzel párhuzamosan négy éven keresztül a Tranzit című Közép-európai magazinműsor felelős szerkesztője volt. Az ezredforduló után rövid ideig az (akkori) Záróra című műsor külpolitikai szerkesztője, majd 2002-től a Héthatár című magazin felelős szerkesztője, miközben két évig főszerkesztő-helyettesként irányította a Regionális, Kisebbségi és Határon Túli Főszerkesztőséget. Napi munkája mellett egy ideig a Kárpát-medencei magyar sajtóval való kapcsolattartás is a feladatai közé tartozott. 2006-tól 2011-ig a Kárpát Expressz felelős szerkesztője. Mostani kinevezéséig az MTI tartalom és innovációs igazgatói teendőit látta el. Tartalom-előállító főszerkesztőként azt tartja legfontosabb feladatának, hogy a tartalomszolgáltatóktól kapott rendeléseket az általa irányított csapattal a lehető legjobb minőségben készítse el.  Nős, két gyermek édesapja.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.