Az LMP szerint megbukott a kormány oktatáspolitikája - mondta keddi, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium előtt tartott sajtótájékoztatóján Osztolykán Ágnes.
Az ellenzéki képviselő a sajtótájékoztatón bemutatott egy "Hoffmann Rózsa, oktatási államtitkár, NEFMI, első évfolyamos hallgató" nevére kiállított, plakát nagyságú leckekönyvet, amelynek szövege szerint a szakállamtitkár több - köztük a "kormányzati érdekérvényesítés más tárcákkal szemben", "stratégiai gondolkodás és az egyetemi autonómia tiszteletben tartása" elnevezésű tárgyakból - megbukott.
Az LMP-s képviselő Hoffmann Rózsát idézve, azt mondta: "bízunk abban, hogy a bukás egy lehetőség a tanulásra és a felzárkózásra". Osztolykán Ágnes szerint a kormány továbbra sem határozott meg egyértelmű oktatáspolitikai irányvonalat, mert a KDNP és a Fidesz elképzelései eltérnek egymástól, miközben "megjelent egy újfajta oktatáspolitikai irányzat, amit Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter képvisel a Széll Kálmán Tervvel".
Az utóbbi kapcsán megjegyezte, hogy a Corvinus Egyetemet "be kívánják darálni a rendszerbe". Hozzátette, hogy bár hétfőn ezt cáfolták, még mindig nem lehet biztosan tudni, hogy az intézményt nem integrálják-e be más egyetemekbe. A tervezett átalakítások kapcsán kijelentette, hogy meglátásuk szerint a kormányzat nem szakmai érvekkel támasztja alá az elképzeléseit. Felhívta a figyelmet, hogy a kiszivárgott hírek szerint felére akarják csökkenteni az egyetemek számát. Szavai szerint a kormány érvelése "olyan tévhiteken alapul", hogy a Magyarországon tömeges a diplomás munkanélküliség. Kijelentette, hogy a munkaerőpiacon még mindig sokkal jobban el lehet helyezkedni felsőfokú végzettséggel, mint anélkül.
Megfelelő minőségbiztosítási rendszer és szakmai alapok nélkül nem lehet megmondani, hogy hány diplomásra van szükség - mutatott rá. Egyúttal megjegyezte, hogy az utóbbi két évtizedben megnyílt egy mobilitási csatorna, akár elsőgenerációs értelmiségiek is bekerülhettek a felsőoktatás rendszerébe. Az LMP szerint a kormány ezt a csatornát próbálja szűkíteni és így a felsőoktatás csak egy kisszámú elitréteg privilégiumává fog válni.