Előzetes letartóztatásban marad Hunvald György
A Gál György volt SZDSZ-es gazdasági bizottsági elnök, Hunvald György volt szocialista polgármester és társai ellen folyó büntetőper júniusban folytatódik, a tervek szerint a vádlottak meghallgatása abban a hónapban befejeződhet.
Előzetes letartóztatásban marad Hunvald György, miután a Fővárosi Ítélőtábla a napokban helyben hagyta a Fővárosi Bíróság azon döntését, amely elutasította a volt erzsébetvárosi szocialista polgármester házi őrizetbe helyezésre irányuló kérelmét - mondta a vádlott védője az MTI érdeklődésére csütörtökön.
Sebes Péter - aki szerdán kapta kézhez a táblabíróság határozatát - elmondta: védence egészségi okokra hivatkozva kérte a kényszerintézkedés megváltoztatását. Hozzátette: az elutasított kérelem mellett a hónap végén felül kell vizsgálni a kényszerintézkedés szükségességét, miután ezt a jogszabályok hat hónap elteltével kötelezővé teszik. A jelenleg bírósági szakban zajló büntetőeljárás múlt heti tárgyalásán az eljáró tanács elnöke jelezte, hogy Hunvald két éve tartó előzetes letartóztatásának meghosszabbításáról, avagy megszüntetéséről a törvény szerint legkésőbb május 22-ig kell dönteni.
A Gál György volt SZDSZ-es gazdasági bizottsági elnök, Hunvald György volt szocialista polgármester és társai ellen folyó büntetőper júniusban folytatódik, a tervek szerint a vádlottak meghallgatása abban a hónapban befejeződhet. Hunvald Györgyöt az erzsébetvárosi ingatlanügyekben indult nyomozás kapcsán tavaly február 10-én vették őrizetbe. Hunvald György, Gál György és 23 társuk ellen november elején emelt vádat a Központi Nyomozó Főügyészség különösen jelentős kárt okozó csalás és más bűncselekmények miatt. A főügyészség akkor nyújtotta be a Fővárosi Bíróságnak a 121 oldalas vádiratot és a nyomozás során keletkezett mintegy 46 ezer oldalnyi nyomozati iratot.
Az eljárás adatai szerint Gál György elsőrendű vádlott a VII. kerületi önkormányzatnak összesen 603 millió forint kárt okozott, és 1,7 milliárd forint kár okozását kísérelte meg. A vád szerint az ügyletsorozatban szereplő 17 ingatlanból 16 után Gál György 2003-ban és 2004-ben összesen 366 millió forint vesztegetési pénzt kért és kapott. A büntetőper másodrendű vádlottját, a volt erzsébetvárosi szocialista polgármestert sok száz milliós ingatlanpanamák, illetve sokmilliós kárt okozó lakáskiutalások és fiktív megbízási szerződések miatt az ügyészség bűnszervezetben elkövetett csalással, hűtlen kezeléssel, vesztegetéssel és hivatali visszaéléssel vádolja.