Itthon MTI 2011. május. 04. 18:28

A NEFMI cáfolja, hogy eldőlt az egyetemek sorsa

A kormány várhatóan május végén tárgyalja a felsőoktatási koncepciót - tudatta a Nemzeti Erőforrás Minisztérium szerdán az MTI-vel, alaptalannak nevezve azokat a sajtóinformációkat, amelyek szerint a kabinet már döntött volna felsőoktatási intézmények bezárásáról.

A minisztérium oktatásért felelős államtitkársága utalt arra, hogy február 4-én egyetértés alakult ki a kormány, a diákszervezetek és az érintett intézmények képviselői között a felsőoktatási törvényt előkészítő dokumentumokról. Mint írta, a dokumentumban a felsőoktatás egyik legfőbb problémájaként az oktatás színvonalának csökkenését, az oktatói és hallgatói teljesítmények egyenetlenségét, az átláthatatlan, ellentmondásos szabályozást nevezték meg.

Az államtitkárság felidézte a dokumentum alapelveit is, az egyebek mellett kimondja: a magyar felsőoktatás a közjót szolgáló intézményrendszer, a minőségi felsőoktatás az ország versenyképességének hajtóereje. "Küldetése a nemzet szellemi és gazdasági fejlődésének megalapozása, célja a versenyképes tudás átadása, az emberiség tudásának gyarapítása, az egyén és a köz boldogulásának elősegítése" - írták a közleményben.

Marton Szilvia

Az origo.hu a birtokába került felsőoktatási koncepcióra hivatkozva azt közölte, hogy a mostani 29 állami fenntartású felsőoktatási intézmény helyett 16 maradna, s erről Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár már egyetemi vezetőkkel is egyeztetett. A hírportál úgy tudja, hogy felszámolnák a felsőoktatási helyek csaknem felét, néhány szakon, például a jogász- és a közgazdászképzésben korlátoznák a diákok számát, több intézmény támogatásából pedig teljesen kivonulna az állam.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.