2011. április. 12. 10:50 MTI Utolsó frissítés: 2011. április. 12. 10:48 Itthon

Tizenkilenc határsértőt fogtak el szegedi határrendészek

Tizenkilenc határsértőt fogtak el a szegedi határrendészek huszonnégy óra alatt a magyar-szerb határ közelében, az illegális migránsok koszovói, török, iráni, illetve algériai állampolgárok - tájékoztatta a rendőrség kedden az MTI-t.

Az első csoportra Mórahalom külterületén figyeltek fel a járőrök hétfő hajnalban. A tizennégy fős társaság egyik tagja egy 32 éves szerbiai férfi volt, aki átkísérte a többieket a zöldhatáron, hogy azután gépjárművel szállítsák őket tovább - mondta Tuczakov Szilvána, a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.

A határsértők egyike - egy koszovói férfi - már nem először próbálkozott az illegális határátlépéssel, így ellene és az embercsempész ellen őrizetbe vételük mellett büntetőeljárás indult - közölte az őrnagy. Hétfő este egy stabil hőkamera segítségével Röszke külterületén két iráni férfit sikerült elfogni. Ruházatukba varrva egyiküknél egy hamis finn útlevelet, a másikuknál pedig egy ugyancsak hamis spanyol személyi igazolványt találtak, így velük szemben közokirat-hamisítás gyanúja miatt indult büntetőeljárás - tudatta a szóvivő.

Kedd reggel egy szolgálatból hazafelé tartó határrendész figyelt fel az 55-ös főút mentén három gyanús személyre, akikről kiderült, hogy a zöldhatáron keresztül érkeztek Magyarországra.

 

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.