2011. április. 08. 19:34 Hírszerző/FH Utolsó frissítés: 2011. április. 08. 19:21 Itthon

Index: főszerkesztői posztot ért a hamisított Cohn-Bendit-riport

Négy új főszerkesztője van az Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alapnak (MTVA). Az Index szerint egyikük az a riporter, aki Daniel Cohn-Bendit magyarországi látogatásakor pedofil vádakkal próbálta támadni az EP-képviselőt, és hamis tudósítást készített magyarországi szerepléséről.

Négy új főszerkesztőt nevezett ki Böröcz István, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezérigazgatója - közölte Cserháti Ágnes, az MTVA szóvivője pénteken.

Az MTVA vallási műsorokért felelős főszerkesztője lett Barlay Tamás, a Duna Televízió vallási műsorainak főszerkesztője. Az MTVA közéleti főszerkesztőségét ezentúl Gazsó L. Ferenc, az mr1-Kossuth Rádió intendánsa vezeti. Papp Dánielt, az MTI hírszerkesztőségének vezetőjét nevezte ki a vezérigazgató az MTVA hír- és hírháttér-főszerkesztősége élére. Riskó Géza, a Duna Televízió sportfőszerkesztője pedig az MTVA sportfőszerkesztőségének vezetője és az MTVA Divízió I. (Duna TV) igazgatója lett - ismertette a szóvivő.

A hírszerkesztőség új vezetője, a 32 éves Papp Dániel készítette a Hírcentrumnak azt a tudósítását, amelyben a riporter pedofil vádakkal támadta Daniel Cohn-Bendit francia európa parlamenti képviselőt. A tudósításban azt is állították, hogy Cohn-Bendit nem válaszolt a kérdésekre, és elhagyta a termet - mint a vágatlan felvételből később kiderült, mindkét állítás hamis volt - olvasható az Indexen.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.