2011. április. 05. 17:47 MTI Utolsó frissítés: 2011. április. 05. 17:42 Itthon

Kilenc év börtönre ítélték a téglával támadó nőt Somogyban

A fonyódi nő tavaly téglával fejbe vágta az élettársát, majd annak apjához is hozzávágott egy téglát.

Kilenc év börtönbüntetésre ítélte emberölésért és súlyos testi sértés kísérlete miatt a Somogy Megyei Bíróság kedden első fokon azt a fonyódi nőt, aki tavaly téglával fejbe vágta az élettársát, majd annak apjához is hozzávágott egy téglát - tájékoztatta Vadócz Attila, a bíróság sajtószóvivője az MTI-t.

Az italozó életmódot folytató pár egyik veszekedése tavaly júniusban mérgesedett el amiatt, mert a 39 éves, fonyódi Ágoston Józsefné nem főzött ebédet a hazatérő párjának, aki ezért megverte. Az asszony ezen annyira feldühödött, hogy amikor hátat fordított neki az élettársa, felkapott egy téglát és azzal nagy erővel fejbe vágta a férfit.     

Az ittas férfi lefeküdt aludni, de másnap már nem tudott felkelni. Koponyalapi törést és agyzúzódást szenvedett, emiatt kórházba került, egy hónappal később pedig belehalt a sérüléseibe. Az asszony az élettársa vitájukba beleszóló apját sem kímélte: hozzávágott egy téglát. Az idős embert csak súrolta a tégla, ennek következtében könnyű, horzsolásos sérülése keletkezett.

Az ügyész a történtek miatt emberölés és súlyos testi sértés kísérlete miatt emelt vádat. A bíróság kedden a kilenc év börtönbüntetés kiszabása mellett a nőt tíz évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától. A bíró enyhítő körülményként vette figyelembe az asszony büntetlen előéletét. A vádlott enyhítésért, az ügyész súlyosbításért fellebbezett, így az ítélet nem jogerős.

 

Hirdetés
hvg360 Czeglédi Fanni 2025. május. 01. 19:30

Pár perc nevetés fél óra edzéssel ér föl – így vegyük rá magunkat egy kiadós hahotázásra

A nevetés olyan szorongásoldó eszköz, ami nem kerül pénzbe, mindenkinek a rendelkezésére áll, és egyből érezzük a felszabadító hatását. Még akkor is, ha a társadalmunkban nem mindig elfogadott csak úgy röhögcsélni. Hogyan alakult ki a nevetés, mi történik az agyunkban ilyenkor, és vicc-e a hahotajóga, vagy tényleg hasznos? A nevetés világnapján ezekről is kérdeztük Szabó Attilát, az ELTE és a SZIE pszichológiaprofesszorát, aki régóta vizsgálja a humor élettani hatásait.