Még 2009-ben döntöttek a Kossuth téri „Együtt-lét” fotókiállításról
Az "Együtt-lét" kiállítás a magyar EU-elnökség egyik kiemelt rendezvénye: célja, hogy méltó módon mutassa be a Kárpát-medencében élő közösségek egyedülálló kulturális értékeit és azok hagyományos együttélését - olvasható az Országgyűlés Sajtószolgálatának közleményében.
Még 2009-ben hagyta jóvá az EU-elnökségi munkacsoport a Kossuth téren látható "Együtt-lét" fotókiállítást, emiatt nem lehet demonstrációkat rendezni a Parlament előtti téren március 17. és augusztus 1. között - közölte az Országgyűlés Sajtószolgálata kedden az MTI-vel annak kapcsán, hogy több szerkesztőség kért felvilágosítást ebben az ügyben.
A közlemény szerint a 2011-es magyar EU-elnökség kulturális koncepcióját, illetve a Magyarországon rendezendő programokat - köztük az Országgyűlés Hivatala által rendezett "Együtt-lét" fotópályázatot és kiállítást - az EU-elnökségi munkacsoport hagyta jóvá még 2009 őszén. A munkacsoportot az előző parlament öt frakciója hozta létre annak érdekében, hogy az Országgyűlés figyelemmel kísérje az elnökséggel kapcsolatos felkészülést.
Ezt követően az Országgyűlés Hivatala területhasználati megállapodást kötött a Fővárosi Önkormányzattal 2010. szeptemberében, mely szerint 2011. március 17. és 2011. augusztus 1. között az önkormányzat használatba adja az Országház előtti teret nemzetközi fotókiállítás megrendezése céljából.
Az "Együtt-lét" kiállítás a magyar EU-elnökség egyik kiemelt rendezvénye: célja, hogy méltó módon mutassa be a Kárpát-medencében élő közösségek egyedülálló kulturális értékeit és azok hagyományos együttélését. A nemzetközi fotópályázatra több mint 4600 kép érkezett a világ minden tájáról: a legjobbnak ítélt pályaművek tekinthetők meg a Kossuth téri kiállításon, melyet megnyitása óta naponta több százan tekintenek meg - áll a közleményben.