2011. március. 24. 20:55 Hírszerző/FH Utolsó frissítés: 2011. március. 24. 20:47 Itthon

Pest megyében öt óra alatt 155 gyorshajtót fogtak el a rendőrök

Öt óra alatt 155 gyorshajtót kaptak el a rendőrök Pest megye három útján. Az autósok közül sokan nem csak a megengedett sebességet lépték túl, hanem a piros lámpákon is áthajtottak. A rendőrök a helyszínen 21 autóst büntettek meg összesen 200 ezer forintra.

A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a rendőrök a 4-es, az 5-ös és a 405-ös főút megyei szakaszán mérték csütörtökön az autósok sebességét reggel 9 és délután két óra között három fix és két mozgó traffipaxszal. A fokozott ellenőrzés közben azt is figyelték, a kocsikon rajta van-e mindkét rendszám. A leggyorsabb sebességet a 4-es számú főutón mérték, ahol a sofőr 90 kilométer/órás sebesség helyett 174-gyel száguldott. A rendőrök öt olyan autós ellen is eljárást indítottak, aki nem vette figyelembe a közlekedési lámpa piros jelzését.

A megye rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint Európa más országaihoz hasonlóan Magyarországon is a sebességtúllépés a legfőbb baleseti ok, melynek szerepe kiemelt a közúti tragédiák kialakulásában. Évek óta az összes személyi sérüléses közúti baleseteknek mintegy 25-30 százaléka, a halálos kimenetelű baleseteknek pedig körülbelül 40 százaléka vezethető vissza a gyorshajtásra.

A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság az előző évekhez hasonlóan idén is több hasonló akciót szervez, hogy csökkentse a közúti balesetek számát.
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.