Itthon MTI 2011. március. 23. 15:52

Bankjegyvizsgáló eszközök vásárlásához ad támogatást az MNB

A tudatos bankjegyellenőrzés elterjesztése érdekében programot hirdet a Magyar Nemzeti Bank (MNB), a jegybank a kiskereskedelmi szektor számára nyújt támogatást UV-A/C bankjegyvizsgáló segédeszközök megvásárlásához; első lépésként az MNB a bankjegyvizsgáló eszközöket forgalmazó cégek jelentkezését várja.

Az MNB szerdai közleménye szerint jelenleg a hamis bankjegyek elleni védekezés egyik leghatékonyabb eszköze az UV-A és UV-C fénycsővel egyaránt rendelkező bankjegyvizsgálók használata, ezért indít programot a kiskereskedelmi szektorban ilyen készülékek beszerzésének támogatására.

A program első részeként a jegybank az UV-A/C-készülékeket forgalmazni szándékozó cégek körében keres partnereket. E cégek feladata lesz a készülékek értékesítése az MNB támogatását elnyerő kiskereskedők számára. A forgalmazói pályázatok benyújtásának határideje: 2011. május 9., a felhívás elérhető az MNB honlapján a www.mnb.hu/Bankjegy_es_erme/UV-AC menüpont alatt.

Az MNB ezt követően - várhatóan májusban - hirdeti meg pályázatát a kiskereskedők számára. A programban az UV-A/C-készülékek nettó kiskereskedelmi árának 60 százalékával (de készülékenként legfeljebb 20 ezer forinttal) támogatja a jegybank a kereskedőket. A támogatásra fordítható pénzügyi keret 50 millió forint.

* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után

A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel

Hirdetés
hvg360 Fetter Dóra 2024. december. 28. 07:00

„Három kérdés, és kiderül, felkészültek vagyunk-e váratlan vészhelyzetekre – ezen a teszten a lakosság fele elvérezne”

Van, aki túlaggódja, és van, aki félvállról veszi a ránk leselkedő veszélyeket, legyen szó háborúról, klímakatasztrófáról vagy csak egy kiadós áramszünetről. A kormány háborús veszélyről beszél, de nem tartja fontosnak az ország, az emberek felkészítését váratlan helyzetekre. Vasárus Gábort, a Hun-Ren KRTK Regionális Kutatások Intézete tudományos munkatársát arról kérdeztük, mit lehetne tenni azért, hogy valóban senkit ne érjen készületlenül, ha jönne a baj.