2011. március. 03. 07:26 Hírszerző/FH Utolsó frissítés: 2011. március. 03. 12:24 Itthon

Tömeges gázolás Budapesten: nem hajtott gyorsan a sofőr

A sofőr ügyvédje a TV2 csütörtök reggeli híradójában elmondta: védence feltehetően túlaludta magát a baleset előtt.

A kocsin található nyomok alapján feltehetően 50 kilométeres óránkénti sebesség körül haladhatott az a sofőr, aki néhány napja hat embert gázolt el a Soroksári úton - mondta a sofőr ügyvédje a TV2 csütörtök reggeli híradójában.

Az ügyvéd szerint védence a baleset előtti napokban sokat dolgozott, majd feltehetően "túlaludta" magát, ezért a baleset előtti éjjel nem tudott rendesen aludni, 10 percenként felébredt. Az ügyvéd, Hodula Attila azt mondta: az igazságügyi műszaki szakértővel beszélt a kocsin látható sérülésekről. Ezek alapján a sofőr körülbelül 50 kilométeres óránkénti sebességgel haladt.

Ahogy arról beszámoltunk, a karambol a IX. kerületi Soroksári úton, az OBI áruház előtt történt, egy furgon rohant a 24-es villamos végállomásánál lévő buszmegállóba, a járókelők közé. A helyszínről négy életveszélyesen és két súlyosan sérült felnőttet vittek kórházba: két nőt és két férfit koponya-, mellkas- és végtagsérülésekkel, két súlyos sérültet pedig végtagsérülésekkel.

Az életveszélyes sérültek közül hárman végül meghaltak. A sofőrt őrizetbe vették, de szerdán elengedték. Ellene kettőnél több ember halálát követelő közúti baleset gondatlan okozásának gyanúja miatt folyik az eljárás.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.