2011. február. 24. 19:47 Utolsó frissítés: 2011. február. 24. 20:12 Itthon

Kirúgtak egy nőt, mert nyilvánosan jelezte, hogy fázik

Az nlcafe.hu értesülései szerint 6 fokban volt kénytelen dolgozni egy nő a munkatársaival egy szigetvári cipőgyárban. Elkeseredésében sms-t küldött egy élő rádióműsorba, tettéért néhány órán belül kirúgták.

A szerdán nyilvánosan panaszkodó hölgy a ma reggeli rádióadásban elmondta, főnökei nem sokkal a telefonbeszélgetés után felháborodva közölték vele, hogy nem hosszabbítják meg munkaszerződését. Állítólag meg is fenyegették, hogy ellehetetlenítik a munkához jutását a környéken. A Class FM Morning Show-jának műsorvezetői és a nő telefonbeszélgetésére azonnal reagált a Baranya Megyei Munkaügyi Főfelügyelőség is, akik információkat kértek a munkáltatóról, hogy ellenőrizni tudják a körülményeket. A hivatalos eljárás folyamatban van. A munkavédelmi törvény szerint egyébként 12–14 Celsius-fokot kell biztosítani fizikai munka esetén.

Szigetvár polgármestere is nyilatkozott a rádióban, és támogatásáról biztosította a pórul járt nőt. Elmondta, hogy nemrég jártak a gyárban, és ő maga is tapasztalta, hogy nagyon hideg van. A munkáltató részéről egyelőre senki nem kívánt nyilatkozni. A rádióban megszólaló, munkaügyekben jártas ügyvéd azonban „egyértelműnek” minősítette az ügyet. A nő 60 000 forintot keresett havonta, férje munkanélküli, két gyermekük van.
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.