A hevesi közgyűlés volt elnöke szerint a vizsgálóbizottság politikai megrendelésre dolgozik
Sós Tamás, a Heves Megyei Közgyűlés előző, szocialista elnöke szerint politikai megrendelésre dolgozik az a bizottság, amely a közgyűlés elmúlt ciklusának gazdálkodását vizsgálva azt állapította meg, hogy több millió forintos kár érhette az önkormányzatot.
Sós Tamás volt szocialista közgyűlési elnök szerda este azt mondta: koncepciós eljárásról van szó; ez a Fidesz országos és "helyi politikai lejárató kampányának" része. Az ítélet már megszületett, ehhez igyekeznek "ügyeket kreálni" - tette hozzá.
Kitért arra is, hogy mindenki számára hozzáférhető a 2009-es állami számvevőszéki vizsgálat, amely országos összehasonlításban is kedvezően értékelte az intézményi, hivatali és testületi munkát. Sós Tamás úgy véli: ez "kisstílű elterelő hadművelet" azokat a megszorító intézkedéseket előzi meg, amelyeket, mint mondta, a péntekre beterjesztett megyei költségvetés tartalmaz.
Sveiczer Sándor Péter, a testület elnöke és Csőgér Bálint bizottsági tag szerdán azt közölte, hogy az elnök az üzemanyagnormák és az őrző-védő szolgálatok szerződése ügyében fordul a Heves Megyei Rendőr-főkapitánysághoz.
Mint ismertették, 2008. október végén egy főjegyzői utasítás lényegesen megemelte a hivatali járművek üzemanyagnormáit az APEH vonatkozó rendelkezéseihez képest. Sós Tamás volt elnök autójára 12 literes normát állapítottak meg, ami 100 kilométerenként több mint négy literrel haladja meg a gyártó által megadott, illetve az APEH által elfogadott 7,6 literes fogyasztási értéket. A bizottság számításai emiatt 2,2 millió forint lehet a megyei önkormányzat kára.
A vizsgálat szerint több millió forintos kár érhette a megyét az őrző-védő szolgálatok szerződései miatt is. Az önkormányzat 2008 végén szerződést kötött egy céggel az állandó feladatok ellátására, ebben benne volt a rendkívüli közgyűlések biztosítása is. A korábbi önkormányzat ennek ellenére négy másik céggel is szerződést kötött az ülések biztosítására, ezek pedig jóval magasabb óradíjjal dolgoztak, mint az eredetileg megbízott vállalkozás.
A harmadik vizsgált tételről, a cafeteriáról a bizottság megállapította, hogy az előző megyei önkormányzat jogszerűtlenül járt el, mert a törvény szerint 8 millió forint fölött közbeszerzési eljárást kell lefolytatni, az előző, szocialista vezetésű önkormányzat 2010-ben közbeszerzés nélkül, 10 millió forintot meghaladó értékben rendelt melegétkezési utalványokat.