Népszabadság: a terrorelhárítás sokáig vegetált
Hajdu János, a Terrorelhárítási Központ vezetője a Népszabadságnak adott interjújában úgy fogalmazott: Magyarország nem tartozik a terrorizmus által legfenyegetettebb országok közé, mégis az utóbbi években nőtt valamelyest a fenyegetettség.
Hajdu János ezt azzal indokolta, hogy a terroristák az elsőszámú célpontjaiknak számító országokba egyre nehezebben jutnak be, így előbb-utóbb így könnyebbnek tűnő helyeket keresnek majd. Például a célpontjaik képviseleteit a kevésbé tehetős országokban.
Szerinte tehát azért, mert Magyarországon nem robbantgatnak, nem kell azt gondolni, hogy terrorelhárításra sincs szükség. Hajdu az interjúban azt mondta, a rendőrség keretein belül működő terrorelhárítás inkább csak vegetált, leépült, pedig 2001. szeptember 11., illetve az azt követő európai merényleteket követően mindenütt elkezdődött a terrorizmus elleni fellépés egységes átszervezése és centralizációja.
Arra a kérdésre, hogy tíz évvel ezelőtt - húsz év szolgálat után - miért távozott rejtélyes körülmények között a rendőrségtől, Hajdu azt felelte: nyomozott egy ügyben, amelyben rendőri vezetők is érintettek voltak. Ám míg a rendőri vezetők ellen nem indult eljárás, őt parkolópályára tették, az általa indított munkaügyi pert elveszítette, egy idő után feladta az igazáért folytatott küzdelmet.
Hajdu János az interjúban beszélt arról is, hogy egy fideszes körökben jártas ismerőse ajánlotta be még korábban Orbán Viktornak, akinek később személyi testőre lett. Megfogalmazása szerint bablevest ettek a pártelnökkel, amikor vázolta elképzeléseit, Orbán Viktor pedig rábólintott. A miniszterelnök mindig megbízott benne, egyszer sem fordult elő például, hogy az autóban bizalmas tárgyalást folytató főnöke arra kérte volna, hogy hagyja őt magára - mondta Hajdu.
A volt rendőr azt is elmondta, hogy egy fillért sem fizettek a szudáni emberrablóknak azért, hogy Papp Istvánt, a szudáni ENSZ-misszió oktberben elrabolt önkéntesét szabadon engedjék.