2011. február. 15. 16:25 MTI Utolsó frissítés: 2011. február. 15. 16:23 Itthon

Jogerős börtönbüntetést kapott a volt dögei polgármester

A 2006-ban kipattant dögei iskolaügyben a helyi általános iskola 233 millió forint értékű beruházása kapcsán a polgármester 20 millió forintot kért egy vállalkozótól a kivitelezés elnyeréséért.

Jogerősen három év tíz hónap börtönbüntetést szabott ki a Debreceni Ítélőtábla kedden a vesztegetéssel vádolt Vincze Ferenc Tiborra, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Döge volt független polgármesterére.

Az ítélőtábla a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bíróság börtönbüntetésre vonatkozó részét megtartotta, míg az első fokon eljáró testület által kiszabott egymillió forintos pénzbüntetést nyolcmillió forintos vagyonelkobzásra változtatta.

A 2006-ban kipattant dögei iskolaügyben a helyi általános iskola 233 millió forint értékű beruházása kapcsán a polgármester 20 millió forintot kért egy vállalkozótól a kivitelezés elnyeréséért.

A beszélgetést rögzítő hangfelvétel alapján - amely döntő bizonyítékként szolgált - a bíróság nyolcmillió forint átvételét látta bizonyítottnak - állt Balla Lajos tanácsvezető bíró indoklásában.

 

 

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.