Nem engedték haza gyerekei a gyilkos szülőt
Hazamehetett volna az a pakisztáni férfi, aki egy vita hevében késsel meggyilkolta feleségét, ám gyerekei nem engedték be apjukat a lakásba – értesült a hvg.hu. Pszichológus szerint a bíróságnak kellett volna az apát megbüntetni, nem a gyerekeinek, ezért rossz döntést hoztak azzal, hogy hazaengedték otthonába az apát, mert ezzel a gyerekek pszichéje sérül.
Saját gyerekei nem akarják látni apjukat, aki február 4-én egy szóváltást követően megölte a feleségét a IV. kerületi Dunakeszi utca egyik lakásában. Információnk szerint a nő el akart válni pakisztáni állampolgárságú férjétől, A. M-től, akin a játékszenvedély elhatalmasodott. A férfi viszont ebbe nem akart belemenni. Összevesztek és a vita közben – úgy tudjuk – a nő egy kést felkapva hadonászni kezdett párja felé. A férfi azonban leütötte az asszonyt, majd a földön fekvő nőt a késsel többször mellkason szúrta. Ezt követően hívta a rendőröket és a mentőszolgálatot, ám az asszonyon már nem tudtak segíteni, belehalt a sérüléseibe.
A rendőröknek nem csak a férfival szemben kellett intézkedniük, hanem segíteniük kellett a legkisebb gyereknek is, aki a történtek miatt sokkot kapott. Az egyenruhások pszichológushoz vitték a kicsit. A Budapesti Rendőr-főkapitányság – mint közleményében tudatta – emberölés megalapozott gyanúja miatt eljárást indított és kérte a pakisztáni férfi előzetes letartóztatásba helyezését. A Pesti Központi Kerületi Bíróság eljáró bírája viszont elégnek érezte, ha lakhelyelhagyási tilalom alá kerül a férfi. A bíróság döntését azonban A. M. nem tudta betartani, mert gyerekei nem engedték haza. Az otthonából kizárt apa – tudomásunk szerint – egy ismerőséhez fordult segítségért, és végül befeküdt a Nyírő Gyula Kórházba.
Szamosi Éva pszichológus nem tartja egészségesnek a bíróság döntését, mert ez a helyzet megterhelő a gyerekek pszichéje számára. "Óriási felelősséget raktak a gyerekek vállára, hiszen így lojalitás konfliktusba kerülnek" - mondta Szamosi. A szakember kifejtette: a gyerek minden helyzetben szereti a szülőt, akkor is ha lop, ha öl, de ugyanakkor haragszik is rá és fájdalmat is érez. Azzal, hogy az apát hazaengedték és a gyerekek kizárták őt, úgy fogják érezni, hogy nekik kell vállalni a felelősséget, ezért majd magukat hibáztatják és tartják vétkesnek később. "Ezért a bíróságnak kellett volna döntenie a gyerekek helyett, és eltávolítani, valamint megbüntetni a szülőt" – hangoztatta Szamosi Éva. Megjegyezte, kérdés az is, hogy ha valaki ilyen indulatra képes, szabad-e a gyermekeivel együtt hagyni.
A Fővárosi Bíróság tájékoztatása szerint az ügyészség a szökés, elrejtőzés veszélye miatt indítványozta a gyanúsított előzetes letartóztatását. A bíróság végzésében egyetértett azzal, hogy ez fennáll, ám „a kényszerintézkedés fajtájának megválasztásánál figyelembe vette, hogy a gyanúsított a bűncselekmény elkövetése után maga hívta ki a rendőrséget és a mentőket és azonnal tájékoztatta a szomszédját is. Nem próbált meg a hatóságok elől elrejtőzni vagy eltűnni. A. M.-nek három eltartásra szoruló gyermeke van, akiknek az apjukon kívül nincsenek olyan rokonaik, akik az eltartásukról és nevelésükről gondoskodhatnának.” Hozzátették: a bíróság végzése nem jogerős.
A hvg.hu-nak a környéken lakók elmondták, fel vannak háborodva azon, hogy a durva, agresszív viselkedésű nőgyógyászt kiengedték, azon viszont egyáltalán nem lepődtek meg, hogy a gyermekei nem akarják látni és nem akarnak vele élni.