2011. február. 04. 12:09 MTI Utolsó frissítés: 2011. február. 04. 11:58 Itthon

Kérdőívet kapnak az emberek az új alkotmánnyal kapcsolatban

Nemzeti konzultációs testület jött létre az alkotmányozással kapcsolatban. Az új alaptörvény előkészítésével kapcsolatos nemzeti konzultációnak legfontosabb része egy kérdőív, amelyet minden állampolgárhoz eljuttatnak.

Minden választásra jogosult állampolgár kérdőívet kap, amelyen keresztül véleményt mondhat az új alkotmányról - közölte Szájer József fideszes európai parlamenti (EP) képviselő pénteki budapesti sajtótájékoztatóján. Az új alaptörvény előkészítésével kapcsolatos nemzeti konzultációnak ez a legfontosabb része - mondta a politikus, aki Orbán Viktor miniszterelnök felkérésére vezeti a konzultációt.

A Szájer József által létrehozott nemzeti konzultációs testület legkésőbb a jövő héten fogalmazza meg a kérdőíven szereplő kérdéseket, felvetéseket, amelyeket azután átadnak a kormánynak. Az emberek a válaszaikat díjmentesen küldhetik majd vissza a konzultációs testületnek.

Szájer egyébként nemzeti konzultációs testületet hozott létre. Bejelentette: a nemzeti konzultációs testület tagja Járai Zsigmond, a Magyar Nemzeti Bank felügyelőbizottságának elnöke, Csák János, Magyarország londoni nagykövete, Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke és Szili Katalin volt házelnök, volt szocialista, most független képviselő. A fideszes EP-képviselő szeretné, ha a testület munkájában "kültagként" részt venne Lázár János, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője is.

 

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.