Átépítik Budaörs óvárosát
A pályázatban is részletezett tervek egyike a védett Zichy-major épületegyüttesének helyreállítása eredeti állapotába, illetve művészeti központtá fejlesztése, míg a projekt másik elemeként hangulatos sétálóutcákat alakítanának ki.
Uniós támogatással, több mint egymilliárd forintból szeretné "átszabni" Budaörs óvárosát a helyi önkormányzat, a tervek között szerepel műemléki védettségű épületek helyreállítása, sétálóutcák és egy művészeti központ kialakítása, illetve biopiac létesítése – közölte a polgármesteri hivatal sajtóreferense.
Nagy Ildikó Emese elmondta, hogy a budaörsiek régi álma válna valóra az óváros megszépítésével, bővítésével, amelyet egy ősszel végzett helyi közvélemény-kutatás eredménye is alátámaszt. Mivel az EU-s pályázaton igényelt 562 millió forintnyi támogatás elnyerésére minden esély megvan (az első fordulón sikerrel túljutottak), és a tervek is elkészültek, várhatóan májusban indulhat, jövő év decemberében pedig befejeződhet az építkezés - tette hozzá.
A pályázatban is részletezett tervek egyike a védett Zichy-major épületegyüttesének helyreállítása eredeti állapotába, illetve művészeti központtá fejlesztése, míg a projekt másik elemeként hangulatos sétálóutcákat alakítanának ki. Az úgynevezett Ébner- és Zichy-korzó keleti oldalán üzletek, kávézók, az emeleti szinteken irodák és lakások épülnek majd - mondta a Pest megyei település sajtóreferense.
A projekt része a Templom tér, és vele együtt az ott található első városi patika műemléki felújítása, illetve egy kis, a helyi termelők portékáját is befogadó biopiac létesítése. Ha minden a tervek szerint halad és a város túljut az EU-s pályázat második fordulóján, akkor a konzorciumi partnerek önerejével együtt rendelkezésre álló több mint egymilliárd forintból öt térfigyelő kamerát is beszereznek az új városközpont biztonsága érdekében.
Az óváros megújításával kapcsolatos terveket a napokban lakossági tájékoztatón mutatja be a polgármesteri hivatal a helyieknek – közölte Nagy Ildikó Emese.