2010. december. 03. 20:20 Hírszerző/FH Utolsó frissítés: 2010. december. 03. 20:20 Itthon

Belvíz, balesetek - 146-szor vonultak ki a tűzoltók

Országszerte összesen 146 riasztásuk volt pénteken kora estig a tűzoltóknak az időjárás miatt.

113 esetben vizet kellett kiszivattyúzniuk elöntött helyekről a tűzoltóknak, hét nagyobb balesetnél is szükség volt a segítségükre, illetve kidőlt fákat kellett eltávolítaniuk - sorolta Petróczi Tímea, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője.

A legtöbbször Bács-Kiskun, Békés, Pest, Hajdú-Bihar és Csongrád megyében kellett kivonulniuk.

Bács-Kiskun megyében egyébként az emelkedő belvíz miatt készültség van, ott a megyei ügyelet megerősített létszámmal dolgozik. Az országban jelenleg nincs információja az OKF-nek járhatatlan utakról.

Hirdetés
hvg360 Parászka Boróka 2025. március. 20. 19:56

„A nők jogainak korlátozása ugyanazzal a szadizmussal folyik, mint annak idején a boszorkányüldözés”

Az ezredforduló óta egyre nő a nők elleni erőszakcselekmények száma világszerte. A boszorkányüldözésektől a nőgyilkosságokig című könyvében Silvia Federici azt állítja, ezeknek hasonlóak az okaik, mint a XVI–XVII. században a tomboló boszorkányüldözésnek voltak. Sőt, a boszorkányüldözés újabb korszakát éljük, mondja interjúnkban.