2010. november. 25. 07:10 Hírszerző/FH Utolsó frissítés: 2010. november. 25. 22:05 Itthon

Mégis vannak közjövedelmek már kétmillió forint felett

A Népszabadság csütörtöki számában azt írja: egyre többen kapnak "felmentést" az Orbán Viktor által a közszférában meghirdetett kétmilliós bérplafon alól.

A Népszabadság azt írja, hogy a politikusok mellett az állami cégek és a fővárosi közüzemi vállalatok vezetőivel, valamint a közmédiumok frissen kinevezett vezérigazgatóival kötöttek olyan szerződéseket, amelyek a prémiumokkal együtt több mint kétmilliós havi jövedelmet jelentenek. A lap felidézi a hvg.hu korábbi információját, amely szerint Baranyay László, a Magyar fejlesztési Bank vezérigazgatója havonta kétmillió forint fizetést kap, de ezen felül az alapbére 80 százalékának megfelelő prémiumot, évi 1,1 millió forint cafetériakeretet és 13., valamint 14. havi fizetést is kaphat. Így éves szinten több mint 40 millió forintot kereshet.

Hasonló a helyzet a Magyar Nemzeti Vagyonkezelőnél is, ahol a vezérigazgató és az általános vezérigazgató-helyettes bére kétmillió forint, de emellett kaphatnak tíz havi prémiumot is. Baji Csaba, a Magyar Villamos Művek vezetője kétmilliós fizetésén túl az alapbér 80 százalékának megfelelő prémiumot kaphat. Nem sokkal, de prémiummal együtt többet kereshet kétmillió forintnál Vitézy Dávid is. A Budapesti Közlekedési Központ vezetőjének alapbére 1,6 millió forint, amihez 40 százalékos teljesítményprémium is járhat. Így Vitézy havi keresete kétmillió kétszáznegyvenezer forint is lehet.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.