LMP: "Ezt a módszert Nurszultan Nazarbajev is meg fogja irigyelni"
Schiffer András kezdeményezi a párt választmányánál és frakciójánál, hogy vonuljanak ki az alkotmány-előkészítési folyamatból.
Az LMP a továbbiakban nem vesz részt az alkotmány-előkészítő bizottság munkájában, november 3-án pedig tüntetést szervez az Alkotmánybíróság épülete elé. A párt közleményben arra hivatkoznak, hogy "a Fidesz ma hadat üzent az alkotmányos demokráciának" és a kormánypárt "átlépte a Rubicont". Emlékeztetnek arra, hogy az Alkotmánybíróság alkotmányellenesnek találta a 98 százalékos különadót, mivel az nemcsak a jó erkölcsbe ütköző módon juttatott jövedelmekre vonatkozik, hanem olyanokra is, amelyek törvényi előírás alapján, alanyi jogon járnak. Szavaik szerint ha a a Fidesz hinne a jogállamban, akkor csak azt tehetné, amit eddig minden kormány tett ilyen esetben: elfogadná az AB döntését. Úgy fogalmaznak, hogy "sajnos a jelek szerint a Fidesz csak a hatalomban hisz", hadat üzent az Alkotmánybíróságnak, a népszavazás intézményének és ezzel a teljes magyar alkotmányos berendezkedésnek.
Az LMP úgy látja, hogy jelenleg ez a két intézmény jelenti a legfontosabb ellensúlyt a mindenkori kormány politikájával szemben. Hozzáteszik, hogy a Fidesz politikusainak ezt tudniuk kell, hiszen az előző nyolc évben számos esetben fordultak az Alkotmánybírósághoz, és 2008-ban népszavazással buktatták meg a Gyurcsány-kormány reformjait. Kijelentik, hogy a Lehet Más a Politika számára elfogadhatatlan, hogy egy párt "ilyen mértékben kívül helyezze magát a törvényesség keretein". Ezért az LMP képviselői a továbbiakban nem vesznek részt az alkotmány-előkészítő bizottság munkájában, továbbá november 3-án, a koalíciós Nagy Imre kormány megalakulásának évfordulóján békés tüntetésre hívják "a jogállam és a demokrácia híveit az Alkotmánybíróság épülete elé".