2010. október. 22. 16:15 MTI Utolsó frissítés: 2010. október. 22. 16:24 Itthon

12,5 milliárdos állami gyorssegélyt kap a BKV

A támogatást novemberben fizeti ki az állam. A miniszterelnök és a főpolgármester abban is megállapodott, hogy a BKV-t átszervezik.

Orbán Viktor miniszterelnök és Tarlós István főpolgármester pénteken megállapodott abban, hogy a kormány még novemberben 7,5+5 milliárd forint támogatást nyújt a BKV Zrt.-nek - közölte Szűcs Somlyó Mária, a Fővárosi Önkormányzat kommunikációs igazgatója. Azt nem tudni, hogy az összesen 12,5 milliárd forintos támogatási összeget miért két részletben fizetik ki.

A kormányfő és a főpolgármester a BKV átszervezéséről a jövő héten folytatja az egyeztetést, de a céget mindenképpen átszervezik. Szóba került, hogy esetleg több cég alakul a közlekedési mamutvállalkozásból.

Szűcs Somlyó Mária közölte azt is, hogy "a metróépítés körüli egyéb bizonytalanságok sora miatt Tarlós István főpolgármester a 4-es metró beruházására költségvetési felügyelő kijelölését kéri a miniszterelnöktől" és ha ez megtörténik, akkor csődbiztos kijelölésére a fővárosban nincs szükség és a főpolgármester azt nem fogja kérni.

A kommunikációs igazgató jelezte azt is, hogy a 4-es metró építésével kapcsolatban "a lapokban téves vagy hamis információk jelentek meg. Az igazság az, hogy a BKV még az MSZP-SZDSZ vezetésű önkormányzat idején - 3 hónappal ezelőtt - hozott érvényes határozat alapján volt köteles felmondani az Alstom-szerződést. Ezt a határozatot az előző városvezetés - törvénysértő módon - nem hajtotta végre" - írta.

Hozzátette: az új vezetés "egyeztetni fog az Alstommal az évekkel korábban, egyébként a városra nézve előnytelen feltételekkel megkötött szerződésről".

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.