2010. szeptember. 21. 11:41 MTI Utolsó frissítés: 2010. szeptember. 21. 11:52 Itthon

Kövér László: hasznos és jó tartalmakat az interneten!

Kövér László szerint törekedni kell arra, hogy hasznos és jó tartalmak jelenjenek meg a világhálón, és a legfontosabb feladat az internettel kapcsolatban megtanítani a gyermekeket választani jó és rossz között.

Nem az a baj, hogy az internet segítségével hatékonyabban tudunk információhoz jutni, hanem hogy nem tudjuk megakadályozni az ott terjedő bűnözést; ezért törekedni kell a hasznos és jó tartalmak megjelenítésére - mondta az Országgyűlés elnöke a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) által rendezett, Az internet hatása a gyermekekre és fiatalokra című nemzetközi konferencián kedden.

Kövér László, a szolgálat magyar egyesületének elnöke szerint a világháló azért jelenthet nagy veszélyt a gyermekek számára, mert naponta változik. A fő veszélyek abban rejlenek, hogy a felhasználók nem ismerik a következményeket, azt, hogy az internet miként alakítja át a mindennapi életet. Kiemelte: szükség van az internetre vonatkozó törvényi szabályozásra is, azonban a legfontosabb feladat, hogy meg kell tanítani gyermekeinket választani jó és rossz között.

A konferencián előadást tart többek között Szalai Annamária, a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság elnöke, Jóri András adatvédelmi biztos és Szabó Máté, az állampolgári jogok országgyűlési biztosa.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.