Visszautasítja Papcsák vádjait az IFUA tanácsadó cég
Visszautasítja az IFUA Horváth and Partners Kft. Papcsák Ferenc vádjait, hangsúlyozva, hogy törvényesen jutott tanácsadói szerződésekhez.
A cég a szerdai közleményében arra reagált, hogy az elszámoltatási kormánybiztos keddi budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta: a filmekben látott érdekhálóként működő, "polipszerű" összefonódásokról ad számot az a több száz megvizsgált tanácsadói szerződés, amelyet 2002 és 2010 között közpénzzel gazdálkodó költségvetési szervek és állami cégek kötöttek magántársaságokkal. Közlése szerint a kilencmilliárd forint közpénzből csaknem nyolcmilliárdot négy cég, köztük az IFUA Horváth and Partners Kft. között osztottak el, és ebből mintegy hatmilliárd forint értékű szerződést a második Gyurcsány-kormány és a Bajnai-kormány idején ezekkel a cégekkel kötöttek.
Az IFUA Horváth and Partners Kft. közleményében aláhúzza, hogy a cég minden állami megbízása során a közbeszerzési törvénynek megfelelően járt el, a tanácsadói beszerzési megrendelések kiíróinak elvárásaihoz igazodva. Megjegyzik, hogy az IFUA tevékenysége nem a 2002 és 2010 közötti időszakra korlátozódik, hiszen a cég több mint húsz éve van jelen a tanácsadói szektorban, egyes állami ügyfeleivel 10-15 éve áll szakmai kapcsolatban. Bár rendszeres beszállítója a közigazgatásnak, árbevételének ez csak mintegy 25 százalékát teszi ki, szemben a hazai tanácsadói piac átlagával, ami 43 százalék. Az államigazgatásban jelen vannak az IFUA-nál sokkal nagyobb, állami forrásból származó bevételt elérő tanácsadócégek is - állítják.
A cég azt írta: büszkék arra, hogy az államigazgatási megbízásból végzett több száz projekt egyikében sem érte kritika az IFUA tevékenységét, munkájának minőségét az Állami Számvevőszék vizsgálatai is pozitívan értékelték, ezért visszautasítják Papcsák Ferenc vádjait, és állnak a vizsgálatok elébe.
A Deloitte Üzletviteli és Tanácsadó Zrt., amelyet ugyancsak megnevezett az elszámoltatási kormánybiztos a közpénzből "indokolatlanul magas díjazásban" részesülő cégek között, még kedden az MTI-nek úgy reagált: teljesítésigazolás bizonyítja, hogy feladataikat szerződésszerűen elvégezték.