"Lógjon!" – kiabálta Novák a Parlamentben
Az Országgyűlés úgy döntött: fenntartja két fideszes politikus, Meggyes Tamás és Szekó József mentelmi jogát. Mindkét politikus ellen rágalmazás miatt tettek feljelentést. Meggyes Tamás kiadását a Jobbik és az LMP, Szekó Józsefét csak a Jobbik támogatta.
A Meggyes Tamás mentelmi jogáról történő szavazás után a fideszes L. Simon László ügyrendi felszólalásában elmondta: a voksolást megelőzően a jobbikos Novák Előd jól hallhatón azt kiabálta: "lógjon!"
A Jobbik képviselője ezt nem tagadta. Mint mondta, a mentelmi jog felfüggesztésével kapcsolatban tette a megjegyzését, ezért kiabálta, hogy "függesztődjék fel, azaz lógjon". Hozzátette, hogy a bekiabálás "klasszikus parlamenti műfaj", és pártja nem bünteti "a radikalizmust, a szókimondást, a humornak ezt a formáját".
Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője azt javasolta: az ügyre a házbizottság ülésén térjenek vissza.
Meggyes Tamás pályafutása
Meggyes Tamás Esztergom polgármestere 1999 óta. Meggyes Budapesten született 1967-ben, a Fidesz tagja a rendszerváltás óta. 1985-ben érettségizett az esztergomi Dobó Katalin Gimnáziumban. A rendszerváltás után vendéglátó egységek és popcornkészítő gépek tulajdonosa volt - a Wikipedia szerint. 1990 óta tagja az esztergomi képviselőtestületnek. 1998-ban szimbolikusan hajléktalanként jelentkezett be szavazni, mert az akkori városnak nem kívánt adófizető polgára lenni.
Az 1998-as helyhatósági választásokat követően Esztergom alpolgármesterévé nevezték ki. 1999. november 9-én ügyvezető polgármester lett, miután dr. Könözsy László addigi polgármester lemondott. Ezután 2000. március 27-én a Könözsy helyére kiírt időközi választáson polgármesternek választották. 2002-ben ismételni tudott, ekkor a szavazatok 55 százalékát szerezte meg a helyhatósági választásokon, és a megyei közgyűlésbe is bekerült Fidesz-MDF közös jelöltként. 2006-ban a helyhatósági választásokon harmadszor is polgármesternek választották 60,58 százalékkal.
2007 szeptemberében több százan tüntettek a polgármester ellen a Szent István Gimnázium igazgatójának vitatott leváltása miatt. Ezt követően újabb demonstrációkat tartottak a városban a Mária Valéria híd forgalmát levezető Lőrinc utca és a Bottyán híd egyirányúsítása ellen. 2008. április 8-án a hajnali órákban felgyújtották Búbánatvölgyön épülő házát, valamint az otthona előtt parkoló szolgálati autóját.
A 2010-es országgyűlési választásokon az ötös számú egyéni választókerületben indult, amit meg is nyert. Az új parlamentben a Nemzetbiztonsági bizottság tagja lett.
Novák Előd karrierje
A Wikipedia szerint Novák Előd 1980. április 25-én született Budapesten, görög katolikus pap unokájaként, öt fiúgyermek közül a középsőként. 1998-ban érettségizett az Arany János Gimnáziumban. 2000-ben alapította meg az Ifjú Magyarok Egyesületét, a MIÉP Ifjúsági Tagozat segítésére.
Közéleti szerepvállalásának első komolyabb állomása a Magyar Ifjúsági Nemzetébresztő Kör (MINK) volt, mely a későbbi Jobboldali Ifjúsági Közösséghez (Jobbik) hasonlóan a különböző, nemzeti radikális pártok kampányát segítette. A MINK-et Szabó Gábor vezette, ő pedig többek közt az Ébredő Nemzedék című újságjukat szerkesztette.
Amint betöltötte a 18-at csatlakozott a MIÉP XI. kerületi szervezetébe, s az 1998-as országgyűlési választásokon az egyik kampányfelelőse lett. Mivel a párt bejutott a törvényhozásba, annak parlamenti időszakában az Ifjúsági Tagozat országos elnökévé választották. A 2002-es választásokon Csath Magdolna kampányfőnökeként tevékenykedett.
A 2003. februári pártelnök-választás előtt mást javasolt elnöknek Csurka ellenében, aminek egyenes következménye volt, hogy MSZP-s ügynöknek nyilvánítva kizárták a pártból.
Amikor a Jobbik megalakult, egyike volt az elsőként belépőknek. 2005. szeptember 26-án a Parlamentben tüntetett, mert a Fidesz, illetve Orbán Viktor – korábbi ígéreteivel szemben – Románia uniós csatlakozását feltétel nélkül megszavazta.
A Jobbik elsőként megalakult, budapesti XI. kerületi szervezetének alapítója volt. Később a párt főszervezője, majd szóvivője is lett, a 2006-os tüntetések során azonban egy nézeteltérés miatt lemondott mindhárom tisztségéről. Noha Vona Gábor felkérte alelnöknek, a 2006. november 25-ei tisztújításon nem indult. Csak a turulvédő akciócsoport vezetését folytatta, illetve az idő előrehaladtával ismét egyre több háttérmunkával bízta meg a vezetőség.
Jó párszor indult ellene rendőrségi eljárás, 2007-ben három különböző ügyében állapította meg a bíróság jogerősen, hogy törvénytelenül állították elő. 2009. október 24-én a Jobbik VI. kongresszusán a párt országos alelnökévé választották.
A 2010-es országgyűlési választásokig Szegedi Csanád magyarországi munkatársaként dolgozott, amíg a Jobbik országos listájának hetedik helyéről országgyűlési mandátumot nem szerzett.