2010. június. 04. 12:16 hvg.hu Utolsó frissítés: 2010. június. 04. 12:33 Itthon

Balogh András lehet a szocialista párt államfőjelöltje

Balogh András bangkoki nagykövet lehet a Magyar Szocialista Párt (MSZP) államfőjelöltje - írja a Népszabadság a pénteki lapszámban.

A szocialisták ötvenkilenc fős frakciójukkal egyedüli ellenzéki pártként tudnak köztársasági elnököt jelölni, személyére várhatóan a szombati kongresszuson tesznek javaslatot.

Lendvai Ildikó pártelnök korábban azt mondta: „két lehetséges forgatókönyv került szóba: vagy tudomásul veszik, hogy a kétharmad fog dönteni és viszonyulnak a Fidesz és a KDNP részéről komolyan felmerülő elnökjelöltekhez, vagy jelölnek egy, az MSZP szempontjából ideális jelöltet, akiből nyilván nem lesz köztársasági elnök”.

A Népszabadság úgy értesült, Lendvai Ildikó többekkel is tárgyalt, s "megtalálták azt a köztiszteletben álló, vállaltan baloldali érzelmű személyt, aki az MSZP köztársaságielnök-jelöltje lesz".

Felmerült Glatz Ferenc neve is, de a lap forrásai szerint a többségi elvárásoknak leginkább Balogh András, a Magyar Tudományos Akadémia doktora (fotó róla itt), az MSZP Tudományos Tagozatának volt elnöke, a Táncsics Mihály Alapítvány kuratóriumának korábbi vezetője felel meg.

A hvg.hu-nak a hét elején Szanyi Tibor MSZP-s képviselő azt mondta, szerinte Sólyom László mandátumát kellene meghosszabbítani, de adott esetben a Fidesz jelöltjét is tudnák támogatni. Egy másik, név nélkül nyilatkozó szocialista képviselő pedig azt mondta, akár a jelöltként felmerült Vizi E. SZilvesztert, a Magyar Tudományos Akadémia korábbi elnökét is tudnák támogatni.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.