2010. május. 11. 15:59 hvg.hu Utolsó frissítés: 2010. május. 12. 11:20 Itthon

Házkutatást tartottak a rendőrségen

Házkutatást tartott a budapesti nyomozó ügyészség a Budapesti Rendőr-főkapitányságon (BRFK) – tudta meg a hvg.hu. Információink szerint fénymásolókhoz szükséges patronok beszerzésére kötött szerződések miatt tett feljelentés ügyében vizsgálódnak.

Az ügyészség szóvivője, Skoda Gabriella a hvg.hu-nak megerősítette a hírt és elmondta, egy feljelentés alapján hűtlen kezelés gyanúja miatt indult eljárás május 6-án. A szóvivő tájékoztatása szerint az eljárást ismeretlen tettes ellen indították meg, a bejelentő szerint ugyanis gyanúsak voltak bizonyos informatikai segédeszközök beszerzésére megkötött szerződések. Ezért tartottak házkutatást a BRFK-n május 6-án és 7-én.

A hvg.hu értesülései szerint a rendőrség azon regionális igazgatóságán, ahová a budapesti főkapitányság is tartozik 2002 és 2005 közötti időszakra vonatkozó kontraktusok után kutattak az ügyészek. Ezek pontosan fénymásoló-patronok beszerzésére vonatkoznak, amelyet egy külsős céggel kötött a BRFK. A feljelentő szerint a testületnek okozott kár mintegy százmillió forint, de tudomásunk szerint nagyjából nyolcmillió forintról van szó.

Cs. B.

Hirdetés
hvg360 Dobszay János 2025. április. 17. 19:30

Új biciklis forradalom Magyarországon: az e-bringák megnyitották az utat az idősebbek előtt

Sorra dőltek meg az elmúlt években a biciklis rekordok Magyarországon: egyre többen és egyre többet kerekeznek, legyen szó munkába járásról vagy szabadidős programról. Az elektromos bringák terjedésével már az életkor sem (akkora) akadály, ami a kerékpárhasználók korösszetételén is meglátszik. Budapesten egyszerre van „autósüldözés” és elégtelen infrastruktúra, közben az a cél, hogy a következő öt évben robbanásszerűen növekedjen a biciklivel járók aránya.