Minden BKV-járat időben elindult
Hat napon keresztül sztrájkolt a BKV-dolgozók 14 szakszervezete, mert nem született megállapodás a kollektív szerződésről a cég menedzsmentje és a szakszervezetek között. Vasárnap estére tudtak megállapodni, hétfőn reggel minden járat időben elindult.
Most érkezett
Nem született megállapodás a kollektív szerződésről (ksz) a BKV menedzsmentje és a 26 szakszervezet között a hétfő hajnalig tartó tárgyalásokon - közölte Gulyás Attila, a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének (VTDSZSZ) elnöke. Vasárnap a BKV ugyan meg tudott egyezni a sztrájkot hirdető 14 szakszervezettel, de a nem sztrájkoló 12 érdekképviselet szerint a sztrájkmegállapodásban foglaltak rosszabbak, mint amiről ők december végén aláírták a papírokat. Az új ajánlatot ezért nem írhatják alá - mondta a szakszervezeti vezető.
A sztrájkmegállapodás aláírásával a sztrájkbizottság felfüggesztette a munkabeszüntetést, véglegesen azonban csak akkor vonják vissza, ha mind a 26 szakszervezet aláírta a kollektív szerződést.
A VEKE az MTI-hez hétfő hajnalban eljuttatott közleményében úgy fogalmazott: súlyos vereséget szenvedtek az utasok és a közösségi közlekedés ügye az elmúlt héten. Vitézy Dávid elnökségi tag szerint a kialakult helyzetért a városvezetés, a kormánybiztos, a BKV-menedzsment és az egymással is háborúzó szakszervezetek is felelősek, ezért felszólítja mindegyiküket, kérjenek bocsánatot az utazóközönségtől, az adófizetőktől és teljes mértékben kártalanítsák őket.
Üzemkezdetkor minden BKV-járat elindult - közölte a BKV fődiszpécsere az MTI érdeklődésére hétfő hajnalban. A normál menetrend szerint járnak a buszok, a villamosok, a trolik, valamint a metró- és a HÉV-szerelvények is. A fődiszpécser tájékoztatása szerint a hóesés sem okoz gondot a járműveknek. A sztrájkot meghirdető szakszervezetek és a BKV menedzsmentje vasárnap este megállapodtak a kollektív szerződésről, így hétfő nulla órától beszüntették a sztrájkot.
A BKV-vezér szerint új ajánlat mindkét fél számára elfogadható és előnyös.
Megállapodott a BKV vezetése és a sztrájkot meghirdető 14 szakszervezet a kollektív szerződésről vasárnap este.
© MTI - Kovács Attila |
A rendkívüli járatként közlekedő 89-es trolibusz 15 percenként jár. Az utolsó 89-es troli az Orczy térről 21 órakor, a Kálvin térről 21 óra 15 perckor indul. A 30-as autóbusz 19 óra 30 perctől már csak 60 percenként indul.
Nem sokkal 17 óra után megkezdődött az egyeztetés a sztrájkot hirdető 14 szakszervezet és a BKV menedzsmentje között a kollektív szerződésről a cég Akácfa utcai székházában. A tárgyalások megkezdése után pár perccel 20 perc szünetet rendeltek el, de ennek okáról az ülésről kijövő Tomasitz István, a BKV megbízott jogi igazgatója nem kívánt nyilatkozni. Az egyeztetést Kocsis István, a BKV vezérigazgatója vezeti, jelen van a sztrájkbizottság részéről Nemes Gábor szóvivő is, aki az elmúlt napokban ismeretlen okokból nem jelent meg a tárgyalásokon.
Mintegy ötven demonstráló, de annál több rendőr van a budapesti Ferenciek terén, ahol 17 órakor kezdődik a "Buszsávban gyalogolok, mert van bérletem" nevű demonstráció.
Harmincöt vonalon járnak az autóbuszok, a 6-os villamosok helyett is buszok közlekednek, a metró, a trolibuszok és a HÉV menetrend szerint járnak.
Ma is folytatódik a BKV-sztrájk, mert nem született megállapodás a kollektív szerződésről a cég menedzsmentje és a szakszervezetek között a szombat esti tárgyaláson sem. Az álláspontok mindkét fél szerint sokat közeledtek, és ma estére megszülethet a megállapodás. Kocsis István, a BKV vezérigazgatója a tárgyalásokat követően azt mondta: bár közeledtek az álláspontok, sok anyagot kell még áttekinteni, egész éjjel dolgozni fognak és vasárnap 17 órakor folytatják a tárgyalásokat. Földényi György, a sztrájkbizottság elnöke úgy fogalmazott: ők is úgy látják, hogy megszülethet a megállapodás. A szakszervezetek új és a BKV régebbi ajánlatát megpróbálják "összefésülni" - mondta.