Szerződést bontott a főváros a Polgár és Bebők ügyvédi irodával
Még a múlt héten kezdeményezte a fővárosi főjegyző a Polgár és Bebők ügyvédi iroda szerződéseinek indokolás nélküli felbontását; két másik ügyvédi iroda mellett itt is nyomoz a rendőrség az iroda BKV-s és repülőteres szerződéseivel kapcsolatban a nemrég kirobbant vesztegetési ügyben.
A Főpolgármesteri Hivatal közleménye szerint: a BRFK tájékoztatása szerint a Budapest Airportnál és a BKV-nál „felderített vesztegetés bűncselekményével érintett” egy olyan nemzetközi ügyvédi iroda, amely a Fővárosi Önkormányzat egyik szakbizottságával, a Főpolgármesteri Hivatallal is szerződésben áll.
Az erről szóló rendőrségi tájékoztatás kézhezvételét követően a fővárosi főjegyző a múlt héten kezdeményezte a Polgár és Bebők ügyvédi iroda szerződéseinek indokolás nélküli felbontását. A főpolgármester helyt adott a kezdeményezésnek. A Fővárosi Önkormányzat bízik benne, hogy a rendőrségi vizsgálat igazolni fogja az ügyvédi iroda feddhetetlenségét – áll a közleményben.
Az Index információi szerint Tóth Gábor budapesti rendőrfőkapitány egy hete levélben tájékoztatta Demszky Gábor főpolgármestert a nyomozásról, és a levélben megnevezte az ügyben érintett ügyvédi irodákat is. A három cég a Bellák és Társai, a Kende és Társa, valamint a Polgár és Bebők ügyvédi iroda. A levél másolatát néhány nap múlva megkapta a BKV-s vesztegetési botrányt vizsgáló közgyűlési bizottság is. Mindhárom iroda dolgozott a Budapest Airportnak és a BKV-nak is.
Mint írják, a főpolgármesteri hivatalnak a Polgár és Bebők ügyvédi iroda érintettsége a legkényelmetlenebb. Az Index hétfői cikke szerint a cégnek ugyanis érvényes szerződése van jelenleg is a hivatallal majdnem 40 millió forint értékben. Az egyik szerződés 25 millió forintos (a Városháza Fórum fejlesztési projektre vonatkozóan), a másik pedig 13 millió 500 ezer forintos (a Közraktárak fejlesztési projekttel kapcsolatban). Mindkettőt a főpolgármesteri hivatal kiemelt fejlesztések irodájával kötötték januárban.
A vesztegetési ügy december 4-én pattant ki, amikor a rendőrség házkutatást tartott a BKV Akácfa utcai székházában. A székházat megszálló rendőrök egy informatikai szerződést kerestek először. A feltételezés szerint a 28 millió forintos szerződésből 10 millió forintot osztottak volna vissza, ezt vehette át a szintén aznap vesztegetés közben tetten ért BKV-s jogi igazgató, Sziebert György. Az igazgató ügyvédei egyébként úgy nyilatkoztak, hogy az átvett pénz nem kenőpénz, hanem kölcsönpénz volt – olvasható az Indexen.
Rényi-Vámos Krisztina, a Budapest Airport Zrt. és Sziebert György, a BKV Zrt. jogi igazgatója előzetes letartóztatásban van. A BKV szökésben levő informatikai igazgatója, Fuzik Zsolt ellen nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki.