Mennyit ér egy tiltott szerencsejátékon nyerhető villa?
Álomvillát nyerhet, aki 99 euróért - 3 kérdésre válaszolva (mint például: Melyik Németország hivatalos nyelve?) - regisztrál egy, az APEH által tiltott szerencsejátéknak minősített játékon.
Több médium is foglalkozott már a történettel, mert a nagykovácsiban álló házért folyó verseny kevés sikerrel kecsegtet. A "most megnyerheti álmai házát!" szlogennel reklámozott játék és honlap tanúsága szerint egy olyan villáról beszélünk, amely - ahogy arra az urbanista blog is rámutaott nemrég - ingatlanközvetítőn keresztül is árulnak. A 260 négyzetméteres, 2 háló- és 3 fürdőszobás ház ott most 139,92 millió forint.
Ha azonban a kiírásnak megfelelően zajlik le a verseny, akkor s szervezők a megcélzott 9999 regisztrálótól közel 260-270 millió forinthoz juthatnak, a regisztráció díja ugyanis 99 euró, vagyis közel 27 ezer forint. Abban az esetben, ha nem jön össze a kellő számú regisztárló, úgy 3 hónappal meghosszíbbatják a mókát, s ha így sem járnak sikerrel, akkor - a honlap állítása szerint - 20 euró mínusszal mindenki visszakapja a regisztárcoiós díját.
GYIK a honlapon |
13. Meg lehet tekinteni az ingatlant személyesen? Nem, erre nincsen mód. Ha minden regisztrált résztvevő meg szeretné tekinteni az ingatlant személyesen, úgy az ingatlan használhatatlanná válna. |
A lapunk által megkérdezett jogászok szerint gyakorlatilag esélytelen, hogy az esetlegesen mások pénzével visszaélő céggel szemben eredménnyel járjunk el, s azt is hangyúlyozták, hogy a 20 eurós, vagyis 20 százalékos kezelési díj is túlzásnak tűnik eredménytelen játék esetén.
A témáról író Blikknek az APEH úgy nyilatkozott: az ilyen tevékenység 500 ezertől 10 millió forintig terjedő bírsággal büntethető, s a büntetőjogi felelősségrevonás sem kizárt. Persze kérdés, hogy mi módon történne ez a nevezett offshore cég esetében.